3 C
Brno
Čtvrtek, 1 prosince, 2022

Tipy na ty nejkrásnější dlažby na terasu a k bazénu

Redakce doporučuje

Která venkovní podlaha dopřeje ten nejhezčí design terase či okolí bazénu? 2cm exteriérové dlažby z keramiky jsou dokonalé dámy, které nejednou uspěly v „soutěži krásy“ a vyhrály cenu za design. Na své si mohou přijít milovníci tradičních i netradičních designů. Jak by se vám líbila venkovní dlažba v imitaci barevných dřevěných prken, dlažba s nádhernými mramorovými strukturami nebo taková, která připomíná abstraktní umělecké dílo? Na terasu i k bazénu můžete zvolit také klasické keramické imitace kamene, dřeva, kovu či betonu, které na pohled i na dotek vypadají jaké pravé materiály. Pokud jde nejen o design, ale i o technické vlastnosti, jen málokteré exteriérové podlahy mohou 2cm dlažbám konkurovat.

Proč jsou 2cm dlažby na terasy tak krásné? Protože se vyrábějí nejmodernějšími technologiemi digitálního tisku. Na každé venkovní dlaždici je vidět vytříbený rukopis návrháře. Výrobě předchází pečlivý výzkum a vývoj.

  • dřevěný design

Na rozdíl od podlahy z pravého dřeva vám dlažba imitující dřevo nevybledne vlivem slunce a nikdy se vám z ní nezadře tříska do nohy. Venkovní dlažbu, která vypadá jako pravé dřevo, vám budou na terase či u bazénu závidět návštěvy i sousedé!

Venkovní 2cm dlažba Noon v imitaci dřeva.

Dotek přírody i záplavu barev může do exteriéru vnést 2cm dlažba v imitaci barevných dřevěných prken. Vaše terasa či prostranství u bazénu bude hýřit tyrkysovou, blankytně modrou, hnědou nebo béžovou barvou.

Venkovní dlažba v imitaci dřeva Karacter má krásné barvy.

  • kovový design

U bazénu či na terase si dokonce můžete připadat jako na návštěvě galerie abstraktního umění! Třeba když si pořídíte venkovní dlažbu imitující kov. Každá dlaždice může vypadat jako originální dílo, do kterého malíř přimíchal barvy. Jiné dlaždice mohou znázorňovat také korozi kovů a na svém povrchu mívají znázorněnou patinu.

Venkovní dlažba v imitaci kovu Corten připomíná abstraktní dílo.

Venkovní dlažby v imitaci kovu a také jiné keramické imitace, vždy mají různé barvy. V článku Okouzlující modrou terasu pořídila online se můžete inspirovat zákaznicí firmy M.B.KERAMIKA, která se zamilovala do dlažby imitující kov v modro-zelené barvě. Celý výběr i nákup probíhal online přes chat, e-mail a telefon.

Zákaznice M.B.KERAMIKY má na terase netradiční dlažbu imitující kov s názvem Zinc.

  • mramorový a kamenný design

Atmosféru luxusního přímořského letoviska navodí na terase či u bazénu venkovní dlažba imitující mramor. Pro svůj luxusní design jsou právě keramické imitace mramoru velmi oblíbené v exteriérech i interiérech například v Itálii či ve Španělsku.

2cm keramické dlažby jsou do exteriéru vždy lepším řešením než pravý mramor či jiné kameny, protože nenasakují vodu ani jiné tekutiny a většina z nich se snadno se čistí.

Dlažba na terasu a k bazénu Orobico imituje onyxový mramor.

Exteriérová dlažba Pietre Pure v imitaci kamene.

Sháníte dlažbu k bazénu a chcete mít vše dokonale sladěno? K řadě 2cm dlažeb se dají pořídit také sokly nebo bazénové tvarovky, které mají stejný design jako venkovní dlaždice a vyrábějí se ze stejného materiálu, tedy z keramiky.

  • patchworkový design

Hledáte zahradní dlažbu, která bude svým designem zcela vybočovat z řady standardních dlažeb? Řešením mohou být keramické dlaždice s patchworkovými vzory. Když byla dlažba na fotografii níže poprvé představena na veletrhu CERSAIE v Bologni v Itálii, sklidila velký úspěch. Barvy a vzory dlaždic se budou líbit i vašim dětem, které si pak venku budou chtít hrát takřka donekonečna a rychle zapomenou na mobily či tablety.

2cm dlažba Studio má výrazné patchworkové vzory.

Zajímavá vychytávka: Některé 2cm dlažby na terasu a k bazénu mají také svou „interiérovou sestru“ pro dokonalé sladění interiéru a exteriéru. V M.B.KERAMICE vám rádi doporučí kolekce dlažeb, díky kterým budete moci sladit třeba terasu s obývacím pokojem.

Venkovní dlažba Silverlake má také lepenou variantu pro interiér.

2cm dlažby se dají pokládat na terče, do trávy a do štěrku. Dlažba na terasu a k bazénu musí být vždy mrazuvzdorná a protiskluzová. Zkušený prodejce vás vždy upozorní na všechny důležité vlastnosti, které by měla venkovní dlažba mít a doporučí vám to nejvhodnější řešení ať už pro vaši terasu nebo bazén.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články