4.4 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Tipy na vánoční prostírání: Proč byste měli jako rodina jíst spolu nejen během svátků?

Redakce doporučuje

Štědrý večer je kouzelný moment pro každou rodinu. Všichni se pěkně obléknou, usednou k pěkně vyzdobený stůl a společně se navečer. A právě jíst společně, byste měli častěji.

Přírodní materiály a dřevo nevycházejí z módy, právě naopak
Oblíbená červená se najde v mnoha slovenská domácnostech
Zlatá barva patří rovněž k oblíbeným barvám Vánoc

Jezte společně častěji
Rodina by měla jíst častěji společně. Je dokázáno, že pravidelné stolování v kruhu blízkých má dobrý vliv na vztahy i zdraví. U děti a teenagery se zlepšuje slovní zásoba, působí preventivně proti poruchám příjmu potravy, zabraňuje se depresi a dokonce mají lepší výsledky a známky ve škole. Kromě toho si jídlo více vychutnáte, protože se o pocity z něj máte s kým podělit. Doporučuje se večeřet nebo obědvat spolu 3krát týdně. Pozitivní účinky potvrzují i ​​odborníci. „Snižuje se krevní tlak i riziko rakoviny a srdečních onemocnění. Společná večeře rovněž zlepšuje rodinné vazby, váš milostný život, zdraví dětí, sebevědomí i známky ve škole, „potvrzuje to i doktor Michael Roizen pro Sharecare.com.

přírodní styl
Všechny ozdoby najdete přímo v přírodě. Stůl můžete ozdobit jehličím, sušenými plody, skořicí, větvičkami či dřevěnými ozdobami z obchodu. V jednoduchosti je krása a někdy i pár halúzok jehličí vykouzlí pravou sváteční atmosféru.

nesmrtelná červená
Červená patří mezi tradiční barvy, které se spojují s Vánocemi na Slovensku už od dob našich předků. Její oblíbenost zůstává dodnes, i když ozdoby a dekorace jsou v modernějším hávu. Dokonce ani stolování laděné do pouze do červené nepůsobí vůbec chaoticky.

luxusní zlatá
Stejně jako červená, i zlatá barva si získala na Vánoce srdce mnoha lidí. Zlatá má v sobě přirozený slavnostní nádech, díky čemuž se výborně hodí na nejkrásnější svátky v roce. Kombinujte ji s bílou nebo i stříbrnou.

elegantní černá
Na popularity získávají i stoly laděné čistě do bílé, šedé či černé barvy. I tmavou černou můžete ozdobami a doplňky pěkně zjemnit a upravit ji tak do svátečního šatu.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články