12.4 C
Brno
Čtvrtek, 28 března, 2024

Poznejte zázračnou sílu skořice! Nejen voňavé koření, ale i přírodní antibiotikum

Redakce doporučuje

Kdysi byla natolik vzácná, že se říkalo, že ji hlídají okřídlené hady. Její zdroj se dlouhou dobu chránil a udržoval v tajnosti. Dnes je skořice vnímána jako běžné koření, na které nedají hospodyňky dopustit. Nesmíme však zapomínat na její léčivou sílu a využívat tento přírodní dar naplno.

Její omamnou a nezaměnitelnou vůni zná každý a většina si zřejmě ihned představí jemný hnědý prášek nebo štíhlou rolku.

Je to však vnitřní kůra skořicovníku cejlonského (Cinnamomum zeylanicum) či skořicovníku čínského (Cinnamomum cassia).

Cejlonská skořice pochází ze Srí Lanky a je kvalitnější než čínská, která pochází původně z Barmy. Dnes se skořicovník pěstují iv jiných zemích, ale Srí Lanka a Čína si v produkci drží přední místa. Exotické stálezelené stromy si potrpí na teplé a vlhké počasí a dorůstají až do výšky 15 m. Nicméně stromům, které se pěstují kvůli produkci skořice stačí když mají výšku 2 až 3 metrů.

Poznejte rozdíl

Cejlonská skořice je aromatičtější a jemnější než čínská. Je i cenově dražší. Po vysušení se stáčí směrem dovnitř a vytváří dvojitou rolku. Když se na ni pozorně podíváte, všimnete si, že se skládá z tenoučkých vrstev.

Čínská skořice je tmavší, role jsou tlustší a tvrdší. Má jen jednu vrstvu a na Slovensku trhu je mnohem více rozšířená než pravá skořice.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články