3 C
Brno
Čtvrtek, 1 prosince, 2022

Plničky klimatizací aneb jak často měnit náplň do klimatizace?

Redakce doporučuje

Klimatizace jsou v současné době běžnou součástí prakticky všech moderních automobilů. Jakmile osobní auto klimatizační jednotkou nedisponuje, klesá jeho atraktivita v očích kupujících, protože nikdo se na dlouhých cestách nechce v parném horku potit. Klimatizace však nepřináší pouze příjemnou vnitřní teplotu, ale také několik starostí. Pokud se o celý systém nebudete správně starat, dříve nebo později vypoví klimatizační jednotka svou službu. Jednou z mnoha částí servisu je výměna náplně prostřednictvím plničky klimatizací.

Jak často chladící médium měnit?

Plničky klimatizací jsou speciálně uzpůsobeny k rychlé a relativně jednoduché výměně chladicího média v jakékoliv klimatizační jednotce. Médium se v klimatizaci nachází v plynném skupenství pod velkým tlakem, takže se bez speciálního přístroje opravdu neobejdete. Vlivem používání dochází k pozvolnému uvolňování plynu, což je naprosto přirozený jev, s nímž nic neuděláte. Jakmile však médium klesne pod určitou hranici, je třeba jej doplnit. Kontrolu byste zpravidla měli dělat jednou ročně.

Lze náplň vyměnit svépomocí?

Do výměny náplně klimatizace byste se svépomocí určitě neměli pouštět. Zkušení mechanici mají ve svých servisech kvalitní plničky klimatizací, s nimiž se stane výměna náplně hračkou. Na vás je pouze zajištění pravidelných kontrol a objednání se na případnou výměnu chladícího média. Abyste ještě podpořili účinky nově naplněné klimatizace, měli byste vyměnit kabinové filtry.

Jaké stroje se používají?

Plnička klimatizací je velmi sofistikovaným a v mnohých případech i plně automatickým přístrojem, s nímž lze chladící médium vyměnit během několika málo minut. Do klimatizační jednotky je většinou dávkován čerstvý olej s UV přísadou, která podporuje životnost celého systému. Díky tomuto přístroji mohou mechanici vyměnit náplně klimatizačních jednotek nejenom v osobních vozech, ale také v kamionech, traktorech nebo kombajnech.

Abyste se nemuseli v letním horku pařit, musíte alespoň jednou za rok zkontrolovat hladinu chladícího média v klimatizaci. V případě nízké hladiny pak co nejrychleji zajistěte výměnu.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články