0 C
Brno
Středa, 30 listopadu, 2022

Neúspěšná žádost o půjčku, hodnotí Aplikant.cz

Redakce doporučuje

Banka vám nechce schválit žádost o půjčku, aniž by vám sdělila důvod? Toto rozhodnutí mohl ovlivnit například  záznam v registru dlužníků. Dále pak třeba vaše pracovní smlouva, která byla uzavřena na dobu určitou. Jak lze vylepšit svou bonitu? A jak jsou na tom senioři, studenti či matky na rodičovské? Není totiž pravda, že by pro tyto skupiny byla možnost vzít si úvěr úplně vyloučena. Platí pro ně stejná pravidla jako pro pracující.

Matky a otcové na rodičovské dovolené

Když se matka nebo otec rozhodne pro nejkratší variantu rodičovské dovolené, tedy pro dvouletou, její měsíční příjem činí něco kolem šestnácti tisíc korun. Tento příjem stačí tak akorát na životní náklady matky a novorozence. Z toho důvodu na splátku potencionálního úvěru žádné prostředky nezbydou.

Kategorie – Studenti

Studenti většinou nemají vlastní pravidelný příjem, který by pocházel z pracovní smlouvy, která by byla uzavřena na dobu neurčitou. Brigády a práce na DPČ či DPP se jim dá uznat jen částečně. Některé banky – recenze firem studentům ve své nabídce poskytují například kontokorent nebo kreditní kartu bez nutnosti doložení příjmů. Na normální půjčku ale student potřebuje mít uzavřenou pracovní smlouvu na dobu neurčitou či se za něj musí zaručit jeho rodiče.

Kategorie – Senioři

Důchod či jiné sociální dávky trvalého charakteru se normálně zařazují do měsíčního příjmu. Tím pádem většina seniorů s průměrným důchodem (cca 14 400 Kč) na půjčku menšího rozsahu dosáhne. Důchodci by však měli být velmi obezřetní, jelikož počet důchodců v exekuci velmi rychle roste. Často si totiž neuvědomují případná rizika.

Recenze půjček na internetu

Zkušenosti a recenze poskytovatelů půjček si můžete snadno vyhledat on-line pomocí hodnotící aplikace Aplikant.cz od společnosti 123jobs Media. Aplikace vám pomůže najít názory a recenze dalších uživatelů na firmy nebo přidat svůj vlastní názor. Portál je bez registrace a informace o firmách jsou poskytovány zcela anonymně.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články