4.4 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Dokonalý relax! Připravte si bylinky a koření a dopřejte si masáž

Redakce doporučuje

Pomáhá ulevit od bolesti svalů a kostí. Zlepšuje krevní oběh a pomáhá odbourávat stres a napětí. I při ní najdou výborné využití voňavé a léčivé rostlinky. Inspirujte se našimi tipy a připravte si doma sváteční wellness.

uvolňující masáž

Už jste zkoušeli masáž pomocí bylinných měšců? Jsou to látkové sáčky naplněné voňavými bylinami a kořením.

Masírujeme nimi celé tělo i obličej. Při masáži se také používá olej. Takovou masáž s měšci si můžete vyzkoušet i doma.

Měšce vytvoříte i doma.
Měšce si připravíte z čistého plátna nebo bavlněné látky. Můžete si je koupit také ve specializovaných obchodech. Sušené bylinky případně s nějakým kořením zabalte do plátna a svažte provázkem. Potom sáček zahřívejte v páře alespoň 15 minut. Zkontrolujte, zda není velmi horké, a přikládejte na tělo. Přikládání sáčků připomíná razítkování.

Poslouží vám bylinky ze zahrady a na uvolnění určitě se určitě vyplatí vyzkoušet levanduli.

V zimě vaše tělo ocení koření, které tělo příjemně prohřejí. Vyzkoušejte do směsi přimíchat skořici, hřebíček či badyán. Můžete přimíchat i sůl. Rovněž můžete použít čajové směsi.

Na masáž zkuste využít kokosový olej, který má blahodárné účinky.

Tymiánový masážní olej

Potřebujete: 20 g sušené Tymián obecný, 200 ml kvalitního olivového nebo slunečnicového oleje lisovaného za studena, lahvičku nebo nádobu s tmavého skla

Olej s tymiánem prospěje unaveným svalům.
Bylinku nalámanou na menší části dejte do nádoby a zalijte olejem tak, aby byly všechny bylinky ponořené. Nádobu uzavřete a uložte na tmavé místo s pokojovou teplotou alespoň na 7 dní.

Lahvičku je dobré během těchto dní občas protřepat. Po týdnu obsah lahvičky přeceďte přes jemné plátno a olej dejte do lahvičky – ideálně z tmavého skla. Skladujte na tmavém a chladem místě, kde vydrží několik měsíců. Tymiánový olej při masáži prospívá bolavým a namáhaným svalům a kloubům.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články