4.4 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022

6 zásadních rad, jak zabezpečit domácnost před odjezdem na dovolenou

Redakce doporučuje

Léto je tady a spolu s ním také doba dovolených a nesčetných výletů. Užívejte si zážitky plnými doušky. Ale až po tom, co svůj domov dokonale zabezpečíte proti zlodějům. Naši zámečníci vám poradí šest fíglů, díky kterým váš domov bude dokonale chráněný před nevítanými hosty.

Rada č. 1: Nepodceňujete zabezpečení oken a dveří

Zabezpečení svého bytu nebo domu rozhodně před odjezdem byť na prodloužený víkend nepodceňujte. A už vůbec ne v letních měsících, kdy se všude kolem potulují nenechavci a zloději. Podle statistik od policie České republiky a pojišťoven každoročně přibývá počet hlášených událostí. Prostudujte si proto pečlivě rady, které vám dají naši zkušení pražští zámečníci, a vyrazte na dovolenou bez obav, že se u vás doma mezitím něco nemilého stane.

Rada č. 2: Schovejte veškeré cennosti a zajistěte okna a dveře

Dříve, než se vydáte na dovolenou, schovejte veškeré své cenné věci. Ideálním řešením je trezor, ale postačí cennosti zbytečně nevystavovat a schovat na netypická místa. Nezapomeňte zavřít všechna okna. I když bydlíte vy vyšších patrech. Okna byste měli navíc zavřít také kvůli případnému dešti, který by obzvlášť v případě letních bouřek mohl zanechat na vašem majetku stopy. Pokud bydlíte v domě nebo máte byt v přízemí, určitě se vám vyplatí investovat do bezpečnostních fólií na okna. Radí pražští zámečníci.

Rada č. 3: Na svůj odjezd neupozorňujte

O své dovolené se nezmiňujte širokému okolí. Nikdy nevíte, kdo vás bude poslouchat nebo sledovat na sociálních sítích. Dále naši pražští zámečníci nedoporučují sdílet fotografie z dovolené, na které právě jste.

V době kdy jste na dovolené, nenechávejte zatažené žaluzie a rolety. Možností je instalace samo spínacího zařízení, které se během určité doby rozsvítí a zhasne. To vytvoří iluzi, že v bytě někdo je. Dobré je také domluvit si se sousedy, aby vám občas vybral poštovní schránku a v ideálním případě byt či dům zkontroloval. Doporučují pražští zámečníci.

Rada č. 4: Investujte do kvalitních bezpečnostních dveří

Každého zloděje bezpečně odradí dveře s kvalitní vstupní. Tedy bezpečnostní dveře. Říkají pražští zámečníci. Bezpečnostní dveře můžete vybírat z několika bezpečnostních tříd. Stupeň bezpečnostní třídy je určen podle toho, co musí dveře vydržet. Pro domy a byty jsou nejvyužívanější dveře s bezpečnostní třídou 3 a 4. Pro běžný byt nebo dům pražští zámečníci doporučují třídu číslo 3.  

Rada č. 5: K bezpečnostním dveřím vybírejte kvalitní kování

Bezpečnost vstupních dveří se odvíjí od kvality kování, zámku a cylindrické vložky. Všechny tyto prvky by měly být bezpečnostní a mít potřebný certifikát, který tyto vlastnosti prokáže. S výběrem vám pomohou naši zámečníci.

Rada č. 6: Pozor na moderní zloděje

I když jste se řídili předešlými radami, mějte na paměti, že i zloději jdou s dobou. Někdy je těžké se vykradení ubránit, pokud vás navštíví moderní zloděj, který si poradí i s bezpečnostním kováním u dveří a oken. Pro tyto chvíle je vhodné mít vaši domácnost dobře pojištěnou. Všechny rady jdou ale ruku v ruce. Díky kvalitním bezpečnostním prvkům totiž můžete dosáhnout na výhodnější pojistku, upozorňují pražští zámečníci.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články