2 C
Prague
Čtvrtek, 20 ledna, 2022

Renovujete parkety? Poradíme vám, jak na to

Redakce doporučuje

Máte doma parkety, které si žádají renovaci? Částečnou renovaci parket vlivem poškrábání vám poradíme, jak na to. Při kompletní renovaci svěřte své parkety do rukou našich odborníků.

Jak na opravu dřevěných podlah

Parkety, dřevěná nebo prkenná podlaha vyžaduje pravidelnou péči a čas od času kompletní renovaci. I velmi poškozené parkety je možné zrenovovat. Stačí vědět, jak na to. Lepší zkusit renovaci, než parkety vytrhat, říkají naši zkušení technici z firmy Renovace parket Praha.

Nejčastějším důvodem, kdy se majitelé dřevěných podlah rozhodnou pro renovaci, je vrzání podlahy. Parketová podlaha může mít široké spektrum různých vzorů a nekonečné množství variací. Nejběžnějším typem je vzor stromečku. Dalším pak čtverec, který vypadá jako šachovnice. Každý z uvedených tvarů vyžaduje speciální přístup k renovaci. Pro odbornou renovaci dřevěných podlah doporučujeme zavolat naše zaměstnance.

Lokální renovace dřevěných podlah

Pro dřevěné podlahy se nejčastěji používá dřevo typu dub, jasan nebo ořech. Oprava ve smyslu korekce, lakován, tmelení nebo drátkování, není z hlediska financí tak náročná, jako pokládání nového povrchu. Navíc dojde k oživení a renovaci starých parket.

Renovace starých parket

Renovace parket je možné dělat i u podlah starší i více jak 100 let, jako je tomu u historických budov v centrech měst. Pokud jste pod kobercem našli poklad v podobě dřevěné podlahy, obraťte se na naše specialisty, kteří i velmi staré a poničené dřevěné podlaze navrátí krásu a nový vzhled. U těchto starých podlah se většinou jedná o povrchy jedno i vícevrstvé. Jednovrstvé jsou vyrobeny z jednoho kusu kvalitního masivního dřeva, ty vícevrstvé mají svrchní část z masivu, pod nímž se nachází vrstva spodní, která je tvořená běžnějším dřevem.

Jak provádíme renovaci parket

Nejdříve provedeme analýzu podlahy, jak její kvalitu a poškození. Parkety jsou buď mírně poškozeny, silně poškozené nebo staré a zašedlé. Pro renovaci parket používáme kvalitní stroje. Nejdříve se pustíme do broušení do hloubky asi 1 mm, jedná-li se o hlubší poškození, je možno zasáhnout až do 2-3 mm.

Pokud ani v tomto případě nedojde k odstranění nežádoucího vzhledu, je na zvážení výměna části krytiny. Běžný postup je rozdělen do čtyř fází, které zahrnují postupné hrubé broušení a odstraňování zrnitosti až přebrušování jemným smirkovým papírem. N

Nerovnosti vyplníme tmelem vzniklým smícháním pilin z nejhrubšího broušení a speciální tmelovou hmotou. Tímto docílíme stejného odstínu. Proces tmelení opakujeme tak dlouho, dokud není podlaha rovná a spáry vyplněny. Nakonec pro renovaci parket aplikujeme lak, lazuru či olej.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články