0 C
Brno
Středa, 30 listopadu, 2022

Prodáváte nebo kupujete nemovitost? Svěřte se do rukou profesionálů

Redakce doporučuje

Realitní kancelář Uničov takovým profesionálem na trhu s nemovitostmi rozhodně je. Poskytne vám odborné poradenství, zastoupí vás v jednání s bankami a také vám pomůže sjednat nejvýhodnější financování nemovitosti.

S čím se můžete na realitní kancelář Uničov obrátit?

 • prodáváte nemovitost
 • chcete pronajímat nemovitost
 • nakupujete nemovitost
 • potřebujete poradit s financováním nemovitosti
 • sháníte spolehlivého odhadce tržní ceny nemovitosti
 • máte zájem o okamžitý odkup nemovitosti

Realitní makléř pomůže všem zájemcům o nemovitost najít tu nejvhodnější a zároveň za co nejvýhodnějších podmínek. Zároveň prodejcům sjedná ten nejvýhodnější prodej nemovitosti. Ať jste prodejce nebo naopak máte o nemovitost zájem, realitní makléř pro vás vyhotoví i všechny smlouvy, které jsou potřeba. Nemusíte si proto vůbec s ničím dělat starosti.

První schůzka u realitního makléře je vždycky nesmírně důležitá. Sdělíte mu veškeré své požadavky a domluvíte se na společném postupu.

V případě, že nemovitost prodáváte, je postup následovný:

 • Realitní makléř ze všeho nejdříve stanoví tržní odhad ceny nemovitosti.
 • Pokud se rozhodnete s makléřem spolupracovat, podepíšete spolu smlouvu.
 • Následuje příprava nemovitosti na prodej (tato fáze zahrnuje pořízení fotografií a videí, úklid nemovitosti a další práce), aby mohla být profesionálně prezentována na inzertních portálech a sociálních sítích.
 • Poté, co je nemovitost připravena k prohlídkám, přichází na řadu propagace nemovitosti, díky které může být prodána relativně rychle a za co nejvyšší cenu.
 • Realitní makléř rovněž domluví prohlídku bytu či domu s vybranými zájemci, kteří budou splňovat předem stanovená kritéria (tím se zabrání prodeji nemovitosti, například osobě či firmě, která nemá na nákup nemovitosti dostatek finančních prostředků, nebo je v exekuci)
 • Dále vytvoří realitní makléř rezervační smlouvu a nechá vyhotovit dokument, který ohodnocuje energetickou úspornost nemovitosti, takzvaný energetický štítek.
 • Pak už přichází na řadu předání nemovitosti novému vlastníkovi, změna vlastníka v katastru nemovitostí a také podepsání energetického protokolu. O to vše se postará realitní makléř.

Pokud chcete naopak nemovitost koupit, řídí se realitní makléř tímto postupem:

 • Po osobní schůzce se s realitním makléřem domluvíte na osobní prohlídce nemovitosti.
 • Jestliže se vám nemovitost líbí, realitní makléř vám vytvoří rezervaci. Po složení rezervační jistiny vám makléř nemovitost zarezervuje, tím pádem nebude nabízena jiným zájemcům.
 • Plánujete si vzít hypotéku? Realitní kancelář Uničov vám vytvoří nejvýhodnější nabídku na míru.
 • Nyní přichází na řadu podpis smlouvy a předání nemovitosti novému majiteli, tedy vám.

Nechcete nemovitost prodávat ani kupovat, ale pronajímat?

Realitní makléř nejdříve stanoví tržní nájemné a projedná v koordinaci vámi marketingovou strategii, to znamená způsob, jak se bude byt či dům k pronájmu nabízet. Samozřejmě je rovněž zapotřebí nemovitost řádně uklidit, naaranžovat dekoraci, vyfotit a natočit, aby vypadala pro potenciální zájemce zajímavě a lákavě. Realitní makléř pro vás také vyhotoví nájemní i podnájemní smlouvu, a to dle všech vašich požadavků. Rovněž může připravit i případné dodatky ke smlouvám.

Výběr vhodného nájemce je také velmi důležitý. Necháte-li si poradit od makléře, předejdete rizikům spojeným s povinnostmi nájemce, které vyplývají z nájemní smlouvy. Až bude nájemce pečlivě vybrán, přijde na řadu podpis nájemní smlouvy a předání klíčů nájemci.

Jste v tíživé situaci?

Okamžitý výkup nemovitosti vám může v lecčems ulehčit život. Rychlý prodej nemovitosti často využívají lidé, kteří se vypořádávají s exekucemi, zadlužením nebo vyplacením podílu ve firmě či potřebují finanční prostředky pro nejrůznější investice. Stačí, když realitnímu makléři zavoláte nebo mu napíšete e-mail a domluvíte si s ním schůzku. Vymyslí pro vás to nejvhodnější řešení.

Zvolte si výhodné financování nemovitosti

Myslíte si, že si hypotéku zvládnete vyřídit sami? I tuto část nákupu nemovitosti raději nechte na odborníkovi. Realitní makléř vám poradí tu nejvhodnější variantu financování a poskytne vám komplexní řešení financování nemovitosti. Zároveň vám dokáže poskytnout ten nejvýhodnější úvěr nebo hypotéku dle vašich finančních možností. Než se ale pro jednu variantu rozhodnete, nastíní vám všechny výhody a nevýhody každého finančního produktu.

Neváhejte už ani den a kontaktujte realitního makléře. Realitní kancelář Uničov je špičkou ve svém oboru a dokáže splnit přání každého klienta.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články