0 C
Brno
Středa, 30 listopadu, 2022

Co byste při pohovoru do nové práce určitě neměli říkat?

Redakce doporučuje

Dostali jste pozvánku k pracovnímu pohovoru a záleží vám na tom, abyste na něm udělali dobrý dojem? V tom případě je určitě na místě důsledná příprava. Možná můžete potencionálnímu zaměstnavateli nabídnout vzdělání i praxi, ale to, jak se na pohovoru zapíšete, je pro získání pracovní pozice klíčové. Proto vám poradíme, co na pracovním pohovoru raději neříkat.

K čemu slouží pracovní pohovor?

Pracovní pohovor je nedílnou součástí výběrového řízení. Bez ohledu na to, jestli je pro vás lákavá práce v Brně nebo kterémkoliv jiném městě, musíte počítat s tím, že se pracovnímu pohovoru nevyhnete. Prostřednictvím pracovního pohovoru chce budoucí zaměstnavatel osobně poznat potencionálního pracovníka. Je to naprosto běžný a přirozený proces.

Vaše odpovědi jsou sledovány

Pokud máte z pracovního pohovoru tak trochu strach, je to celkem logické. Většina lidí těmto schůzkám přistupuje s respektem. I když se dobře připravíte, personalista vám během pohovoru může položit takovou otázku, kterou vás zaskočí, a vy najednou nebudete vědět, jak na ni odpovědět. Nabídky práce Brno jsou možná různorodé a může se zdát, že jich je jako máku, Pokud se na pracovním pohovoru neukážete v tom nejlepším světle, vaše šance na přijetí budou mizivé.

Pamatujte proto, že jsou vaše odpovědi pečlivě sledovány. Rozhodně zde nevytahujte neshody s vaším nesnesitelným šéfem v předchozím zaměstnání. Když dostanete otázku, proč jste z předchozí práce odešli, neperte špinavé prádlo a nezmiňujte neshody ani s kolegy. Neudělalo by to dobrý dojem.

Co raději neříkat na pracovním pohovoru?

Láká vás práce v Brně a podařilo se vám dostat se do užšího výběrového řízení? Jdete na pohovor a přemýšlíte, o čem byste zde raději neměli mluvit? Kromě výše zmíněného se na pracovním pohovoru nehodí vyprávět ani o zdravotních problémech, které vás neomezují ve výkonu dané pozice. Personalistu, který pracovní pohovor vede, nezajímají ani vaše soukromé problémy.

Nebojte se připravit si i nějaké otázky. Personalisté se totiž velmi rádi na závěr pohovoru ptají, jestli vás něco zajímá. Když odpovíte, že ne, příliš ho nepotěšíte. Proto se neostýchejte zeptat třeba na to, jakých cílů chce firma dosáhnout nebo jaká je její kultura.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články