3 C
Brno
Čtvrtek, 1 prosince, 2022

Pro financování vlastního bydlení není určena jen hypotéka

Redakce doporučuje

V současné době mají mladí lidé, kteří se chtějí osamostatnit nebo založit rodinu, mnohem těžší podmínky, nežli tomu bylo v předchozích letech. Hlavním problémem je získání vlastního bydlení. 

  • Ceny nemovitostí za poslední roky velice stouply a mnohdy jejich stav ani neodpovídá ceně, kterou za ni prodávající vyžadují. 

Jednou z možností financování vlastního bydlení jsou hypotéky. Problémem při jejím získání mohou být ale nízké nebo špatně prokazatelné příjmy žadatelů. Podmínky pro získání hypotéky si můžete najít na webovém nástroji, kterým je hypoteční kalkulačka Finanční Patron

  • Otázku financování bydlení nevyřeší většinou ani půjčka bez registru Lundea nebo podobně nastavený produkt. 
  • Tyto nebankovní půjčky jsou totiž poskytnuty většinou v řádu několika tisíc korun. 

Jak tedy lze tuto situaci vyřešit? 

Jestliže chcete svým dětem pomoci ve startu do samostatného života, můžete využít zpětný odkup nemovitosti Záchranná síť. Vlastník prodá svou nemovitost firmě, která mu za ni vyplatí určitou část z tržní ceny. Do katastru je sice zapsán nový vlastník, ale bývalý majitel zůstává dál nájemcem a nikdo ho nesmí po celou dobu vystěhovat. 

  • Má také na svou bývalou nemovitost po tuto dobu předkupní právo. 
  • Poté, co bývalý majitel získá dostatek prostředků, může si tedy kdykoliv odkoupit svůj bývalý majetek do svého vlastnictví. 

Nejedná se o úvěr, hypotéku ani zástavu nemovitosti. Je to tedy způsob, jak získat finanční prostředky bez zadlužení. Tento způsob využívají stále více i podnikatelé, kterým banka zamítla žádost o hypotéku nebo o produkt, kterým je půjčka pro živnostníky Vista Credit

  • Podmínky jsou velice přijatelné a mnohem výhodnější, nežli by tomu bylo u zástavy nemovitosti. 
  • Výhoda je především ve výši poskytnuté částky a také u úrokové sazby.
  • Za zástavu nemovitosti získáte mnohem méně finančních prostředků. 

A to mnohdy o více než 20 %.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články