3.5 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Krásné a stylové bydlení v našich podmínkách: Architekt radí, jak na to

Redakce doporučuje

Ať už v domácnosti upřednostňujete minimalismus, nebo spíše romantiku francouzského venkova, je pár věcí, na které se při předělávání starého či zařizování nového bytu vyplatí myslet.

Krásný, ale také praktický, abychom se v něm cítili v bezpečí a pohodlně, jednoduše „jako doma“. Takový by měl být náš ideální příbytek. Ve spolupráci s ČSOB vám přinášíme tipy, jak ho dosáhnout. Co třeba dodržovat při zařizování či renovaci příbytku, jsme se zeptali architekta Dalibora venkované z ateliéru yourDesign. Na příkladech své práce představil 5 základních pravidel, které je vhodné dodržet.

Myslete dopředu
Pro architekta je vždy lepší, když člověk ví popsat svou představu. Proto si předem dobře promyslete, co je pro vás důležité. „Klienti za mnou jako architektem přijdou s určitou představou. Společně si projdeme jejich nápady, a pak doplním své postřehy. Například v tomto případě bylo zadáním, aby byl byt bílý, světlý, ať se tam vejde mnoho přátel. Byt patří mladé slečně, ale navrhli jsme ho tak, aby v něm mohla mít v budoucnu i rodinu. To je moje první řada, aby lidé mysleli při předělávce více dopředu, „říká Dalibor Venkovan. Trochou předvídavosti si tak můžete ušetřit peníze a starosti s další renovací.

Nebojte se překvapení
A co lidé momentálně od interiéru nejčastěji očekávají? „Lidé ve větších městech preferují jednoduchost tvarů, účelnost a spoustu úložného prostoru. V tomto případě jsme řešili rekonstrukci bytu v cihlové bytovce v klasickém stylu. Rád bych upozornil na dřevěný obklad v chodbě, v němž se nacházejí, tajné ‚dveře do koupelny a WC. Moje rada – nebojte se překvapujících řešení, „přibližuje Dalibor Venkovan. Je pravda, že některé takové práce na zakázku mohou být finančně náročnější než běžně využívány řešení. Pokud se do nich rozhodnete jít, dostatek prostředků vám pomůže zajistit například i úvěr od ČSOB.

Ozvláštněte interiér barvou nebo výrazným prvkem
I barvy v interiéru se podřizují určitým módním trendům. „Když mám mluvit o současných trendech v barevnosti, lidé dnes chtějí prosvětlené interiéry ve skandinávském stylu nebo jednoduchou klasiku, jakou známe z luxusních hotelů či hollywoodských filmů. Oblíbené prvky kombinuji v tomto dvoupokojovém prezentačním bytě – bílá barva s dubovým dekorem a s šedou pohovkou. Mou radou je interiér ozvláštnit oblíbenou barvou, zejména ve formě doplňků. „Barevné nebo jinak výrazné prvky dotvoří charakter místnosti a nejednou i celého bytu.

Vsaďte na lokální kvalitu
Velké obchodní řetězce lákají zákazníky na dobré ceny, ne vždy však v nich najdete kousek, který může být stylovým solitérem ve vaší domácnosti. „Dům má svá specifika. V tomto případě zaujme denní zóna v moderním domě nové obytné čtvrti. Dominantní je pohodlný gauč, kuchyň je zase pískové barvy v kombinaci s mramorovým dekorem a velkým rozkládacím stolem od slovenského výrobce, firmy Karpiš. V tomto případě moje rada zní, aby si lidé dali poradit od architekta zajímavých lokálních výrobců a nespoléhali se pouze na světových veľkoproducentov, „doporučuje architekt.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články