0 C
Brno
Středa, 30 listopadu, 2022

Nábytek: poměr ceny a kvality

Redakce doporučuje

Dnešní doba je velmi náročná. U nábytku už dávno neřešíme jen cenu, ale také kvalitu. Každý z nás má jiné možnosti, a ne všichni si mohou dovolit drahý nábytek. Mělo by nám jít ale především o funkčnost, praktičnost a dlouhou životnost. Jak poznat a vybrat kvalitní nábytek? Následující článek vám napoví.

Co je to vlastně kvalita?
Kvalita nábytku by se měla odrážet především v použitém materiálu, v kvalitní konstrukci a v propojení designu a funkčnosti. A právě nadčasový design a použité materiály jsou vlastnosti, které náš nábytek zákazníkům poskytuje.

Nynější trh s nábytkem je tak trochu přehlcen, a tak je těžké se v něm orientovat. Proto vám přinášíme několik zaručených rad, jak kvalitní nábytek rozpoznat.

1. Zjistěte si historii výroby nábytku. To znamená, kde a jak byl nábytek vyroben.

2. Prozkoumejte materiál, z kterého je nábytek vyroben

3. Nábytek si takzvaně osahejte. Pokud je to možné, vždy chtějte daný kus nábytku vidět.

4. Dejte na recenze, vždy je dobré seznámit se se zkušenostmi jiných zákazníků.

Má cena vliv na kvalitu nábytku?
Ve většině případů ano. Spousta e-shopu v dnešní době nabízí levný nábytek. Cena je lákavá a v mnoha případech, je pro zákazníka vidina ušetřených peněz na prvním místě. Zákazník se tedy objedná levnou variantu určitého kusu nábytku a za pár let se diví, že nábytek už nevypadá tak dobře. Většinou je to proto, že nebyl použitý dostatečně kvalitní materiál, protože velkoobchody se pouze snaží napodobit kousky nábytku od kvalitních výrobců.

Drahá cena, lepší kvalita?
Ne vždy toto pravidlo platí. Stačí se při výběru řídit našimi radami. Nenechat se oklamat reklamou, slevou a podobnými fígly. Často jde opravdu jen o dobrý marketingový tah. Doporučujeme se s prodejcem vždy poradit a nákup nábytku konzultovat s někým zkušeným. Vždyť vybraný nábytek bude dělat náš domov domovem. U nás v Italieru vám velmi rádi s výběrem pomůžeme.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články