17.9 C
Brno
Pátek, 29 března, 2024

Kdy si vyčistit koberec sami a kdy je potřeba profesionální čištění koberců?

Redakce doporučuje

Máte doma koberec, který vyžaduje hloubkové čištění? Poradíme vám účinnou metodu, jak koberec vyčistit svépomocí. Na některé odolné nečistoty však doporučujeme zavolat odborníky, aby nedošlo k jeho poškození.

Pravidelná údržba je nezbytná

Koberec je příjemný interiérový doplněk, který nabídne měkkou chůzi po podlaze, nabídne hřejivé teplo a zútulní celý interiér. Správně zvolený koberec dotvoří celkový vzhled interiéru a zároveň bude praktický. Jenže je nutné se o koberec také náležitě starat. Stejně tak jako ostatní podlahová krytina musí být koberec pravidelně luxován a dezinfikován.

Jednou za čas je nutné provést hloubkové čištění pomocí kartáčovacích, parních a horkovodních metod a to nejen u přírodních, ale také u syntetických materiálů. Hloubkové čištění zbaví hluboko usazenou špínu, prach, alergeny, roztoče, viry i bakterie. Výsledkem profesionálního čištění koberců je dokonale čistý a dezinfikovaný koberec, který je na dotek jemný a příjemně voní.

Čím čistit koberce?

Profesionální tepovač – naše firma provádí tepování koberců kvalitními tepovači. Máme k dispozici tepovače pro koberce s vysokým i krátkým vlasem. Lze jej použít také na čalounění nábytku a čištění sedacích souprav. Čištění provádíme tak, že nejdříve koberec vysajeme výkonným vysavačem, poté pomocí tepovače a kvalitních čisticích prostředků provedeme hloubkové čištění. Díky nejrůznějším nástavcům můžeme navíc čistit i špatně přístupné plochy.

Mokré čištění koberců – náš tým profesionálů provádí mokré čištění koberců u kusových, zátěžových a lepených koberců. Pomocí vysokého tlaku je čisticí roztok vpraven hluboko do vlákna čištěného materiálu, veškeré nečistoty se rozpustí a poté jsou vysáty zpět do nádoby.

Mokré čištění doporučujeme tam, kde chcete docílit dokonalého vyčištění koberců s vysokým i krátkým vlasem. Metodu mokrého čištění lze provádět všude tam, kde je materiál barevně stálý a vodovzdorný. Takové jsou koberce ze syntetických vláken. Pro mokré čištění nejsou vhodná přírodní vlákna – koberce jutové, perské, z kokosového vlákna nebo sisalu či mořské trávy. U těchto materiálů se proto doporučuje čištění suché. 

Jak pečovat o právě vyčištěný koberec?

Koberec po mokrém čištění zůstane ještě nějakou chvíli mokrý. Doporučujeme nechat proschnout při otevřených oknech. Dokonalé zaschnutí nelze přesně říci, vše závisí na materiálu, délky vláken, okolní vlhkosti vzduchu, teploty apod. U mokrého čištění bývá vysáto zpět do vysavače až 96 % vody. Průměrná doba schnutí koberce se pohybuje od 2 do 3 hodin.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články