3 C
Brno
Čtvrtek, 1 prosince, 2022

Chce to u vás doma změnu? S novou výmalbou jí lehce dosáhnete

Redakce doporučuje

Je pro vás obývací pokoj místem, kde trávíte většinu času pro relaxaci a odpočinek? Místo, kde se rádi setkáváte s vaší rodinou, příbuznými či kamarádkami a kamarády? Pak právě proto je vhodné tomuto místu věnovat pozornost. Víte, že jsou zdi vašeho obývacího pokoje zašlé nebo špinavé, pak se obraťte na profesionální malíře pokojů, kteří vám nejen poradí, jaký barevný odstín zvolit, ale také vám nabídnou i různé dekorativní malby.

Hledáte inspiraci na novou výmalbu obývacího pokoje, pro moderní a vkusný vzhled?

Podle profesionálních odborníku se do obývacího pokoje hodí více teplé odstíny barev, jelikož právě obývací pokoj by měl být útulným místem, stejně jako je ložnice. S těmito dvěma pokoji je ideální pracovat s jedním nebo maximálně dvěma barevnými odstíny.

Malování a natírání svépomocí vyžaduje určité zkušenosti a potřebné znalosti k výmalbě pokojů, ať už se jedná o jeden pokoj nebo celý byt. Může se vám na první pohled zdát, že koupit barvu, poté ji natřít a nechat zaschnout stačí, ale nestačí. Myslete i na to, že během malování mohou nastat jakékoliv nepříjemné problémy, jako je odstranění starého nátěru nebo omítky, vyrovnání plochy pro novou výmalbu. Přes celou dobu budete provádět složité logistické úkony. Při výmalbě svépomocí je také potřeba mít k dispozici veškeré malířské potřeby.

Jaké barvičky v obývacím pokoji vedou?

  • Velkého zájmu se dočkaly barevné odstíny béžové a hnědé, kterou jsou neutrálními barvami, ať už do obývacího pokoje či ložnice. Na oko působí vkusně a je jednoduché je snadno sladit s nábytkem obývacího pokoje. Hnědá má mnoho podobných odstínů jako jsou café latté, čokoláda či mocca.
  • Žluté odstíny jako veselé a teplé barvy, které se často používají do chladnějších místností. Mezi velmi oblíbenou je barevný odstín citrónově žluté, který opticky zahřívá a zároveň uklidňuje.
  • V trendech najdete také velmi oblíbenou zelenou barvu, obzvláště ve světlém odstínu. Tento barevný odstín působí krásně v kombinaci s nábytkem ze černého či světlého dřeva.
  • Odstín oranžové jako je okrová, žlutooranžová či lososová varianta, pro jemnost a osobitost obývacího pokoje.
  • Mezi TOP barevné odstíny patří světle šedé odstíny, které jsou teplejších a ženštějších odstínů.

Nejčastější chyby při malování svépomocí

Mnoho z nás chce při jakékoliv rekonstrukci bytu či domu ušetřit, pravidlo, kdo šetří má za tři v tomto případě, ale zcela nefunguje. Nejběžnější chybou při malování je snaha co nejvíce ušetřit, často se ale ve výsledků stává, že nakonec přeplatíte. Ptáte se jakto?

  • Nešetřete na barvě, jelikož levnější barvy mají nižší hustotu, takže jejich pokrytí nebude mít takové výsledky jako kvalitní barva po jednom nátěru.
  • Malířské náčiní jako jsou štětce musí být také kvalitního materiálu. Špatné vybavení nevytvoří rovnoměrný nátěr a často se tak stává, že dojde k uvolnění štětin či vláken.
  • Nepodceňte přípravu, jelikož samotné malování je časově náročná činnost, u které je potřeba nepodcenit přípravu.
  • Malíři pokojů vám navrhnou, co pro Vás bude nejlepší s ohledem na kvalitu práce a následných financí. 
- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články