3.5 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Tipy pro výmalbu malé i velké předsíně

Redakce doporučuje

Předsíň je prostor, který návštěvy vidí jako první. Je proto vhodné, aby byla reprezentativní, vkusně zařízená a dokonale vymalovaná. Poradíme vám, jak na tmavou nebo velkou předsíň.

Klasická předsíň? Tmavý prostor

Většina předsíní v bytech bývá tmavá a bez oken. Jediné denní světlo většinou do těchto prostor proniká otevřenými dveřmi z jiných pokojů. Jak docílit toho, aby právě předsíň byla dokonalým prostorem a skvělou vizitkou vás, jako majitele nemovitosti? Pokud přemýšlíte nad tím, jak vymalovat vaši chodbu, naši malíři pokojů vám poradí několik tipů, se kterými bude i vaše chodba dokonale krásná.

Jak vymalovat malou předsíň

I maličká předsíň může být útulná a reprezentativní. Stačí použít vhodnou výmalbu. Pamatujte, že zdi v této místnosti musí být perfektně rovné, čisté a pečlivě vymalované. Měl by zde být kladen důraz na detaily, jako jsou hezky začištěné rohy, hrany aj. Pokud je vaší vizitkou maličká předsíň plná bot a kabátů s minimem úložného prostoru, je čas na změnu. I s málem se dají dělat kouzla. Naši malíři pokojů radí. U malých předsíní platí stejné pravidlo jako u všech ostatních místností: Chcete opticky zvětšit místnost? Volte světlé odstíny!

Dlouhá a úzká chodba vyžaduje tento postup výmalby: stěny, které jsou od sebe nejvzdálenější, natřete tmavším nebo teplejším odstínem. Pokud máte krátkou chodbu, tak na opačné strany volte co nejsvětlejší odstín. Pro zvětšení prostoru doporučujeme zavěsit zrcadlo. To odráží světlo a opticky zvětšuje prostor.  Vyhněte se v malých prostorech vzorovaných tapet. Investujte do několika kvalitních světel, které prosvětlí každý kout. Volte spíše nenápadnější světla, aby opticky nebraly prostor. Můžeme doporučit LED panely, které jsou nenápadné a přitom prostor hodně osvětlí.

Jak vymalovat velkou předsíň

Jestliže jste majitelé velkých předsíní, máte napůl vyhráno. Nemusíte totiž přemýšlet, jakou stěnu vymalovat na světlý a tmavý odstín. Jen si dejte pozor na bílé stěny ve spojení se světlým nábytkem. Velký prostor si žádá barevné akcenty, aby místnost nepůsobila příliš neosobně a sterilně.

Vzhledem k tomu, že předsíň je první místnost, kam návštěva vejde, tak vyvolá dojem o celém domu. Pokud je zbytek místností ladí do teplých odstínů, využijte je i v předsíni, a to stejné platí i u studených tónů. Nebojte se do velkých předsíní instalovat vestavné skříně, komody, poličky a další úložný prostor, který by jinak ubíral místo v bytě.

Pro výmalbu si zavolejte malíře pokojů

Aby byla vaše chodba a předsíň reprezentativní, doporučujeme přizvat na pomoc malíře pokojů. Malování složitý proces, který vyžaduje speciální úpravu zdí před tím, než nanesete finální nátěr. Příprava zdí je tedy nejdůležitější fází celého malování a vyžaduje nejen praxi, ale také znalosti, jak daný podklad ošetřit. Od kvality provedené přípravy se odvíjí celý proces malování pokojů a výsledný efekt z celé práce. Proto je potřeba pozvat si na pomoc malíře pokojů, který si poradí i s velmi poškozenými stěnami. Malíř pečlivě očistí stěny od prachu, odstraní nepotřebné háčky, opraví praskliny a jiná poškození. V případě poškození zdí nikotinem, korozí nebo protečením vody, provede hlubší přípravy pro malování a to pomocí speciálních přípravků. Až nakonec provede malování vámi vybranou barvou.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články