3.5 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Plastové plotovky: Univerzální a variabilní plot

Redakce doporučuje

Plastové plotovky mohou posloužit jako elegantní a variabilní plot. V tomto článku vám proto ukážeme, kde se všude dají použít a jakou mají životnost.

Dříve bylo běžné mít dřevěný plot nebo plot z pletiva, měl jej tak téměř každý. V posledních letech ale roste obliba plastových plotových zástěn. Jejich hlavní výhoda spočívá v tom, že jsou k dostání v mnoha různých barvách a úpravách a jsou prakticky bezúdržbové. V případě potřeby je možné je umýt, ale na rozdíl od dřevěných plotů je není potřeba pravidelně natírat nebo brousit.

Dlouhá životnost

Další výhody jsou, že je tento materiál velmi odolný, je odolný proti hmyzu, nenasákavý, neplesniví, nepraská, nevytváří se na něm žádné třísky nebo praskliny, je stálý a stabilní a vyrábí se v na milimetr přesných rozměrech. Zároveň je recyklovatelný, což po letech jeho používání oceníte při likvidaci plotu. To ale hodně předbíháme, protože jejich životnost je minimálně 15-20 let.

Použití plastových plotovek je velmi univerzální. Můžete je montovat horizontálně nebo vertikálně a jejich montáž je jednoduchá. Některé plotovky mohou být použité také šikmo pod úhlem 45°. Pro montáž můžete zvolit specializovanou firmu, ale šikovný kutil to s vhodným nářadím zvládne i svépomocí.

Jak se montují?

Plastové plotové zástěnyse montují na takzvané nosníky plotových polí, které jsou vyrobené z různých materiálů (často ze zinku) a k dostání jsou v různých barevných variantách, takže nosníků můžete přizpůsobit barvě fasády, charakteru zahrady nebo barvě plotových tyčí, které na ně budete montovat.

Sloupky mezi jednotlivými částmi plotu mohou být zděné, betonové nebo se používají silnostěnné jeklové sloupky, které jsou praktické, snadno použitelné a neruší charakter a výsledný vzhled oplocení.

Vstupní branky nebo brány pro auto se v případě plotu z plastových plotovek řeší formou rámu branky pro vlastní výplň.Na takto připravený rám se namontují plotovky dle vašeho výběru, a tak máte jistotu, že bude charakter plotu včetně brány či branky jednotný.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články