3 C
Brno
Čtvrtek, 1 prosince, 2022

Jarní očista kolem domu

Redakce doporučuje

Většina z nás si umí poradit s vnitřními prostory domu. Máme svoje osvědčené postupy a triky na podlahy, zrcadla či dřevěný nábytek. Ale i náš dům a prostor kolem něj si zaslouží naši péči a pozornost. A je jedno, zda bydlíte v bytovce či rodinném domku.

Ach, ty odpadky

Bohužel doba je taková jaká je a tak se vše balí do plastů, krabiček a vesměs lidé rádi odhazují nepořádek i mimo koše. Udělejte proto něco pro přírodu, nebuďte lhostejní, vezměte pytel na odpad a rukavice, posbírejte po okolí papírky. Možná tak inspirujete i ostatní sousedy, rozhýbete tělo a vám i přírodě se bude lépe žít.

Zahradníci, na místa

Pokud patříte mezi šťastlivce, kteří si volný čas tráví na své zahradě, je čas ji začít pomalu dávat jarní impuls. Nastává nejvhodnější doba pro boj s kyselou půdou a mechem. Dejte si tedy práci, pohrabte starý trávník a povápněte půdu. Posbírejte to, co vám vítr rozfoukal po pozemku, zastřihněte růže, suché výhony a pakliže to počasí a půda dovolí, můžete začít i sázet. Třeba raný hrách. Pobyt na čerstvém vzduchu a vůně přicházejícího jara vám dodají energii a dobrou náladu.

Zaprášená omítka, co s ní?

Trápí-li vás špinavá omítka, či už jen zkrátka není to, co bývala, tak zbystřete. Možná že vás ani nenapadlo, že by s ní šlo něco udělat. Čištěním a renovací fasád se zabývají různé firmy, které ji nejen dodají ztracený lesk, ale také vyspárují trhliny či aplikují ochranné nátěry. Dům tak bude jako nový!

 Posezení jako nové

Není nic krásnějšího, než ranní pohoda či večerní grilování s přáteli pod pergolou či na terase se zastřešením. Teplo vám v tomto počasí zajistí deky a přímotopy. Proto ani tady nezapomeňte vyklidit každý kout. Ošetřit dřevo, přesadit květiny a keře, či si udělat radost a dopřát si novou látku na markýzu, která prozáří a oživí tak celý prostor.

Okna a vše okolo nich

Okna jsou po zimě z venku často velmi zaprášená, a tak se zdá jejich umývání jako akce, která nebere konce. Neustále musíte měnit vodu, leštit, stírat. Ale pak ten výsledek a pocit světla v místnosti stojí za to. Vyzkoušet ale můžete třeba parní čistič na okna a úkol si tak podstatně zjednodušit a zpříjemnit. 

Zkrátka jaro volá po pořádném úklidu, tak ho vyslyšte a přivítejte sluneční paprsky s prachovkou či hráběmi.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články