0 C
Brno
Středa, 30 listopadu, 2022

Jak vybrat obklady a dlažbu do koupelny

Redakce doporučuje

Pokud jste se zrovna ponořili do výběru dlažby a obkladů do vaší budoucí koupelny, určitě oceníte pár tipů na to, jak si takové vybírání usnadnit. Přečtěte si, na co je dobré dát pozor a čím si výběr obkladů i dlažby ulehčit.

Není dlažba jako dlažba 

Možná už jste při brouzdání po e-shopech nebo kamenných obchodech zjistili, že kromě barvy, glazury nebo tvaru odlišujeme i dlažbu venkovní a vnitřní. Zatímco venkovní dlažba musí odolat mrazu, slunci a dešti, na vnitřní dlažby nejsou kladeny tak vysoké požadavky. I přesto je ale vhodné nechat si poradit, a vybrat dlažbu od výrobce, který právě kvalitu zaručí, a to ať hledáte dlažbu kamkoliv. Kromě toho je vhodné dbát také na vaše bezpečí – do koupelny je proto vhodné vyvarovat se extrémně kluzkým povrchům. 

Design na prvním místě

V první řadě máme ale samozřejmě tendenci vybírat podle toho, jaký styl a barva se nám na obkladech i dlažbě líbí. I zde existuje pár pravidel, jak výběr zjednodušit. Pokud se například rozhodujete, zda bude dlažba lesklá či matná, možná vám pomůže dát na misky vah to, že leskem opticky zvětšíte prostor a matný obklad zase snadněji udržíte v čistotě. Pokud vám jde právě o údržbu, možná oceníte dlažbu či obklad s výraznou texturou. Právě tam se nějaký ten vlas nebo prach ztratí snadněji než na bílé lesklé ploše. Široký výběr obkladů a dlažeb včetně veškerého vybavení, které koupelna potřebuje najdete na stránkách https://www.marketis.cz/kategorie/123/obklady-a-dlazba. 

Nechte si poradit

Koupelnu nepředěláváte obvykle zrovna často, a tak je dobré povolat na pomoc profesionály. Možná, že ne vše, co je dobré vědět, vás napadne, zatímco lidé, kteří v dlažbách a obkladech umí chodit, vám ochotně poradí. Nespornou výhodou návštěvy koupelnového centra je ale i fakt, že vám zde mohou připravit 3D vizualizaci, díky které si vámi vybrané obklady i dlažbu představíte mnohem snáze právě v rozměrech, kterými disponuje vaše koupelna. Stejně tak ve vizualizaci uvidíte vámi vybranou vanu, sprchový kout nebo třeba některé doplňky. Pokud si necháte připravit více návrhů vaší koupelny, dejte si čas na rozmyšlenou a vyberte tak, abyste vaší volby nikdy nelitovali.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články