3 C
Brno
Čtvrtek, 1 prosince, 2022

Jak si uspořádat koupelnu, aby působila harmonicky?

Redakce doporučuje

Uspořádání koupelny v domě, bytě, hotelu (nebo jiném veřejném zařízení) je výzva hodná zkušených designérů i nadšenců-amatérů. Její funkční uspořádání musí být pohodlné jak nyní, tak i v budoucnu. Podobně by měl být design koupelny schopen úspěšně odolávat revoluci v interiérovém designu. Jak zařídit univerzální a harmonickou koupelnu, která bude v módě po celá léta?

Funkčnost především

Funkční uspořádání koupelny je klíčovou otázkou nyní i v budoucnu. Proto při zařizování koupelny nejprve definujte aktuální hygienické potřeby rodiny a předpovídejte, jak se tyto potřeby mohou časem změnit. Než si vyberete dokončovací prvky, budete muset vzít nejdůležitější rozhodnutí: vana nebo sprcha? Jedno nebo dvě umyvadla? Zavěšená záchodová mísa nebo tzv. Kompaktní? Koupelnová skříňka skrytá ve zdi nebo otevřené police? Pračka a sušička v koupelně nebo jinde?


Každé z těchto rozhodnutí má své důsledky. Proto pečlivě zvažte potřeby, realisticky se podívejte na velikost koupelny a začněte navrhovat plánováním funkce (nejlépe s pomocí návrháře interiérů). Pamatujte na vhodné vzdálenosti mezi jednotlivými pevnými prvky v koupelně a na instalaci zařízení ve správných výškách, kdy skříňka s umyvadlem má mít přiměřenou výšku pro všechny členy rodiny. Přemýšlejte o osvětlení, které zlepší proporce interiéru a zdůrazní krásné prvky – např. strukturu dlaždic nebo jemnost dekorací.
Výběr vysoce kvalitního vybavení je dalším aspektem, díky kterému bude koupelna univerzální, krásná a pohodlná po dlouhou dobu.

Subtilní styl dekorací

Intenzivní barvy a výrazné dekorace, ale i koupelnový nábytek vypadají v interiérech velmi efektivně. Proto není těžké se nechat zlákat a zařídit koupelnu podle nejnovějšího módního trendu. Než však vytvoříte (nebo přijmete) návrhářský projekt a utratíte peníze za všechny nejmódnější materiály a pomůcky do koupelny – zeptejte se sami sebe, zda se vám tento interiér bude i nadále líbit, když se trendy uspořádání změní? Styl dekorace, ať už jsou to obklady nebo použitý dávkovač mýdlamá vždy zásadní význam pro celkový dojem z koupelny. Vyberte si dekorace, které osloví vás i vaši domácnost, a zároveň ty, které vás nebudou rychle nudit a poslouží vám mnoho let.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články