3.5 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Škrábadlo pro kočky aneb podle čeho poznat to nejlepší?

Redakce doporučuje

Škrábadlo pro kočky patří dlouhodobě k nejprodávanějším a nejoblíbenějším hračkám u majitelů čtyřnohých mazlíčků. Hlavním důvodem jejich pořízení však u většiny z nich není zlepšení života své kočičky, ale spíše ochrana vlastního nábytku před fyzickým poškozením. Kočka je sice domácím zvířetem, ale touha broušení drápků ji neopustila. A právě k tomu jsou určena moderní škrabadla pro kočky.

Optimální velikost škrabadla pro kočky

Jedním z hlavních parametrů, když kupujete škrábadlo pro kočky, je optimální velikost. Ta se odvíjí především od prostoru, v němž se hračka bude nacházet. V malém bytě se daleko lépe využije menší nástěnné škrábadlo, zatímco v rodinném domě klidně můžete investovat do většího stojatého škrabadla. Od věci určitě není ani varianta s pelíškem či hračkou, protože kočka v jednom obydlí získá nejenom prostor pro broušení drápků, ale také klidovou zónu a zábavní park.

Dbejte na kvalitní materiály

Problémem u méně kvalitních škrabadel by mohly být nevyhovující materiály. Pokud není škrabací plocha dostatečně pevná a nemá-li vhodnou strukturu, dojde velmi brzy k jejímu závažnému poškození. Proto jsou moderní škrábadla omotána sisalovým provazem, který mají kočky nejraději. Odpočinkové plochy jsou pokryty plyšem, aby mohlo zvíře spát a relaxovat v maximálním možném pohodlí. Samozřejmostí je výběr mezi mnoha barevnými variantami.

Naučí se kočka na škrabadlo chodit sama?

To je asi největší starost majitelů koček. Investovali jste do kvalitního škrábadla a zvíře o něj nejeví absolutně žádný zájem? Nemusíte ovšem věšet hlavu, protože kočka začne být po několika hodinách zvědavá a pustí se do průzkumu nového objektu. Jakmile zjistí, že si ve škrabadle může hrát a obrousit drápky, začne se jí tady líbit. V opačném případě není nic jednoduššího než použití bylinného lákadla s příjemnou vůní.

Kvalitní škrábadlo pro kočky se rozhodně vyplatí. Zaměřte se hlavně na správnou velikost a vhodné materiály, abyste za týden nemuseli objednávat novou hračku. 

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články