2 C
Prague
Čtvrtek, 20 ledna, 2022

Jak se správně saunovat ve finské sauně?

Redakce doporučuje

Saunování je skvělý způsob, jak posilnit imunitu, zbavit se stresu a redukovat svou tělesnou hmotnost. Pokud dodržujete všechny zásady saunování ve finské sauně, pak máte jistotu, že se vám vaše investice brzo vrátí v podobě zdravého ducha i těla!

Jak se správně saunovat ve finské sauně

Naplánujte si saunu do podvečerních hodin. Před samotným saunováním se nedoporučuje konzumovat větší množství jídla a pití, zcela bychom se měli vyhnout konzumaci alkoholických nápojů.

Do sauny se chodí bez plavek, pouze v saunovacím ručníku nebo prostěradle. Pro ošetření suché kůže se doporučuje použít masážní kartáč nebo žínka. Při saunování dodržujeme pitný režim a to pramenitou vodou bez bublinek.

Jste v sauně poprvé? Poradíme vám, co dělat

Při první návštěvě sauny se nebojte zeptat školeného personálu o konkrétních pravidlech saunování. Nechte si představit druhy saun, které jsou k dispozici, a nebojte se nechat provést celým saunovacím zařízením. Každý podnik má svůj vlastní kodex saunování, kterým by se návštěvník měl řídit.

Před vstupem do sauny se důkladně umyjte mýdlem bez plavek a osušte ručníkem. Nepatří sem šperky a hodinky.

Délka saunování je u začátečníků kratší, než u pravidelných saunařů. Někomu bude stačit pět minut, jiný vydrží i patnáct. Vždy poslechněte pocity svého těla a bude-li vám horko, je to signál pro opuštění sauny a zchlazení organismu.

Pravidla v sauně            

  • saunujte se přikrytí ručníkem či prostěradlem
  • své tělo položte z hygienických důvodů na ručník či prostěradlo
  • ideální saunování je v leže, pro optimální rozložení tepla mezi hlavou a dolními končetinami
  • při saunování masírujte své tělo speciálními pomůckami (kartáč, houba, žínka) pro lepší vyplavení nečistot z kůže a podkoží
  • při saunování se nezapomeňte uvolnit a hezky si strávený čas užít!

Finská sauna na míru i do nejmenších bytů

Toužíte si užívat saunování kdykoliv se vám zamane a to ideálně v pozdních nočních hodinách před spaním? Nebuďte časově omezeni otevírací dobou ve svém oblíbeném wellness a nenechávejte se rušit od ostatních. Pořiďte si finskou saunu domů. Nemáte velký interiér? Pak právě pro vás je vhodná finská sauna na míru. Přijďte do našeho showroomu. Probereme vaše představy a vyberete si třeba obložení z masivního exotického dřeva a zabudovaný audiosystém. Můžeme vytvořit i 3D vizualizaci, na které uvidíte, jak bude vaše nová sauna zapadat do interiéru. Naše sauny jsou kvalitní, komfortní a dokonale zapadnou do každého interiéru. Proměňte malý prostor ve vašem bytě v příjemné domácí wellness!

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články