3 C
Brno
Čtvrtek, 1 prosince, 2022

Co vidět a navštívit v Beskydech?

Redakce doporučuje

Ve východním koutě České republiky se rozprostírá mohutné pohoří Beskydy. Mohou se pyšnit krásnými a hustými lesy, ale také turistickými lákadly, které jsou známé i za hranicemi našeho státu. Pohoří je opravdu skvostné a každoročně přilákají velké množství turistů. Pokud i vás lákají hory nejen v zimě, ale i v létě, Beskydy mohou být to správné místo, kde si užijete skvělou letní dovolenou.

Výletění s celou rodinou

Pro ty, kteří mají rádi historii, bude skanzen v Rožnově pod Radhoštěm vhodně zvolený. Jedná se o největší a zároveň i nejstarší skanzen u nás a v celé střední Evropě. Pokud skanzen navštívíte, budete se cítit jako v dávných dobách a při odchodu budete mít úsměv na tváři. Rozhodně si ale vyhraďte celý den.

O kousek dál, v Ostravě, můžete navštívit krásnou zoo, která svou rozlohou patří k druhé největší v České republice. Její součástí je dokonce i Safari, které můžete projet vlastním autem nebo se svézt autobusem.

A pokud už v těch Beskydech budete, navštivte i klenot pohoří – Lysou horu. I když si při zdolávání hory můžete dát celkem do těla, nejvyšší bod se vám odmění nezapomenutelným výhledem. A pokud budete mít štěstí na krásné počasí, uvidíte opravdu velmi daleko. A to až na Jeseníky a Vysoké Tatry. 

A co historie v Beskydech? Věřte, že ta je také velmi bohatá. Nabídne ji například město Štramberk, kde v centru najdete například jeskyni Šipku, Valašský betlém, pozůstatky po neandrtálcích a mnoho jiného. Jakmile navštívíte tyto zajímavosti, projděte si i samotné město, které stojí na strmých úbočích kopců. A až tu budete, rozhodně nezapomeňte ochutnat Štramberské uši.  

Kde si nejlépe zajistit ubytování

Širokou nabídku a výběr vám může nabídnout Hauzi.cz. Najdete zde ubytování v Beskydech za rozumné ceny, ale především ověřené a příjemné. Vybírejte chaty, chalupy, penziony, apartmány nebo hotely. A to v místě či prostředí, které vám vyhovuje nejvíce.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články