3 C
Brno
Čtvrtek, 1 prosince, 2022

Kvalitní spánek závisí také na výběru matrace

Redakce doporučuje

Spánkem strávíme přibližně třetinu našeho života. Jeho kvalita ovlivňuje naše psychické, fyzické i emocionální zdraví. Pokud se pořádně nevyspíme, můžeme být nervózní, nepříjemní a nepodáváme takové výkony, na jaké jsme zvykli za normálního stavu. Důvodů k nevyspání může být spousta, jedním z nich i nekvalitní, stará nebo proleželá matrace.

Tvrdost matrace vybírejte podle své váhy

Tvrdost matrace se nejčastěji značí písmenem T nebo H – z anglického „hardness“, tedy tvrdost. Čtyřmi stupni tvrdosti rozlišujeme matrace od nejměkčí T1 po nejtvrdší T4, přičemž její tvrdost byste měli volit podle své váhy. Váhová kategorie do 60 kg by měla mít nejměkčí dostupnou matraci T1, dál pak od 50 kg do 80 kg je vhodná matrace T2, od 70 kg do 110 kg T3 a osoby s váhou nad 110 kg by měly spát na nejtvrdší T4 matraci.


K navození té správné atmosféry v ložnici je potřeba vybrat to správné osvětlené. Co by jste řekli na nový lustr?


Podle tohoto parametru jsou nejprodávanějšími matracemi ty, které mají tvrdost T2 nebo T3. Vždy, když budete vybírat mezi matracemi s odlišnou tvrdostí, zkoušejte, co vám nejvíce vyhovuje. Dbejte na to, abyste nespali na příliš měkké matraci neposkytující páteři dostatečnou oporu. Naopak příliš tvrdá matrace tlačí na cévy, což může způsobovat brnění končetin a opět nepohodlné spaní.

Matrace na míru

Matrace na míru je jednou z mnoha variant, jak si obstarat matraci přesně podle představ. Výroba matrace proběhne rychle, přesto si však budete moci zvolit netradiční rozměry, rozdílnou tvrdost na každou polovinu matrace, pokud kupujete matraci pro dva a také si vybrat materiál potahu, který lze bez problému vyprat.

V nabídce matrací naleznete, kromě jiných, také pružinové matrace. Jejich jádro je vyrobeno z pružinové kostry Bonnel nebo z vysoce kvalitní taštičkové kostry, rozdělené do 5 anatomických zón. Jejich nosnost je až 130 kg.

Matrace pro děti

Při výběru dětské matrace je velmi důležité, aby byla prodyšná a bylo možné uchovat ji v co nejlepších hygienických podmínkách. Matrace do postýlky Ostaš lze opatřit potahem z materiálu zvaném SANAPUR, který nepropustí vlhkost a zároveň je možné jej prát při teplotě 95 °C.

Previous article
Co vidět a navštívit v Beskydech?
Next article
- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články