3.5 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Běhouny aneb podle čeho tyto koberce vybrat?

Redakce doporučuje

I když by to tak zprvu nemuselo vypadat, koberce jsou jako podlahová krytina stále velice populární. Oproti plovoucím podlahám či linoleu mají celou řadu výhod. Hlavní devízou bezpochyby je, že když jdete po koberci, tak vás nikdy nestudí nohy. Běhouny jsou navíc vyráběny z prvotřídních materiálů, neboť se dnešní kusy nemohou srovnávat s těmi, které byly vyráběny na počátku nového tisíciletí.

Z čeho je běhoun vyroben?

Běhouny jsou nabízeny ve specializovaném obchodě v několika různých variantách a designových provedeních. Výrobci si na vzhledu svých produktů opravdu zakládají, tudíž nabízejí pestrou paletu různých vzorů, z nichž si určitě vyberete. Pokaždé se ovšem můžete spolehnout na prvotřídní materiály. Běhouny jsou nejčastěji vyráběny ze stoprocentního polyamidu, díky čemuž se pyšní vysokou odolností, ale zároveň dobrou pružností. 

Kam se běhouny hodí?

Použití běhounu je veskrze závislé na použitém materiálu, od něhož se odvíjí i odolnost koberce. Varianta z polyamidových vláken najde díky své dlouhé životnosti uplatnění hlavně na chodbách, v předsíních nebo v administrativních prostorách, kde po koberci přejdou každý den desítky lidí. Běhouny jsou navíc opatřeny pogumovaným povrchem, což ještě zvyšuje jejich odolnost, a navíc máte stoprocentní jistotu, že se koberec nebude nikam klouzat. Jakmile jej jednou usadíte na místo, už s ním svévolně nepohnete.

Mezi jakými vzory vybírat?

Obchod specializující se na prodej běhounů a dalších druhů koberců má ve svém sortimentu opravdu širokou paletu nejrůznějších designů. Vybírat můžete z geometrických vzorů, květinových motivů nebo obyčejného jednobarevného běhounu, který sice splní svůj účel, ale mnoho parády s ním nenaděláte. Speciálním typem jsou vlněné běhouny, protože ty svým vzhledem připomínají bohatě zdobené koberce perských kupců, a navíc jsou vyrobeny ze stoprocentního akrylu.

Kvalitní běhoun poznáte především podle použitého materiálu. Na něm si dejte vždy záležet, protože není nic horšího, než když se koberec prošlape a vy už po několika týdnech musíte řešit proces reklamace nebo koupě nového kusu.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články