0 C
Brno
Středa, 30 listopadu, 2022

Bazénové plachty nejen jako ochrana proti popadanému listí

Redakce doporučuje

V zahradách rodinných domů se čím dál častěji člověk setkává s velkými nebo malými bazény. Je to místo pro skvělé vodní radovánky a zejména děti mají velku radost. Takový bazén je třeba ovšem řádně udržovat, aby dlouho vydržel a voda byla stále průzračná. K tomu slouží několik spolehlivých krytů, které mohou vodní hladinu chránit. Mezi ně patří také bazénové plachty, které mají několik pozitivních vlastností a jsou tak významným konkurentem ostatním krytům na bazén.

Co může majitel bazénu očekávat

Určitě by se asi nikomu nechtělo každý den trávit svůj volný čas čištěním vodní hladiny v bazénu. Sítko je v takové situaci spolehlivým pomocníkem, ale nelze to dělat do nekonečna. Bazénové plachty tak mohou v tomhle směru velmi pomoci. Chrání bazén před nečistotami z okolí a před hmyzem, ušetří tak spoustu času a práce. Bazénové plachty jsou lehké a snadno se udržují. V porovnání s pojezdovými kryty na bazén jsou daleko levnější variantou a to se jistě každému investorovi bude zamlouvat.

Jaké výhody mají bazénové plachty

Jak už bylo řečeno, jsou levnější a přitom splní všechny požadavky na spolehlivé zakrytování bazénu. Také jejich údržba není složitá, postačí jen proud vody ze zahradní hadice. Bazénové plachty jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, které splňují požadavky na stanovené cíle při pořízení plachty. Co se týká manipulace, tak ta také není složitá, ale pokud by majitel bazénu chtěl mít přece jen větší komfort, může si pořídit bazénovou plachtu se speciálním navijákem, který více usnadní manipulaci. Tyto navijáky se dají pořídit na ruční pohon, ale také na elektřinu. Pořízením bazénové plachty lze také říci, že se ušetří bazénová chemie, která je potřebná z hygienických důvodů. Voda se po zakrytování totiž odpařuje pomaleji, a tudíž není potřeba tolik chemie.

Jaké druhy plachet lze na trhu najít

Solární plachty patří mezi oblíbené doplňky zahradních bazénů. Jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, jsou ultrazvukově svařovány z jednotlivých pásů a obsahují malé vzduchové bublinky, které pomáhají vodu v bazénu trochu ohřát a to díky slunečním paprskům. I tyto plachty se dají pořídit na míru a nahřejí vodu pomocí slunce až o 4°C za den a v noci udrží vodu v bazénu teplou. Navíc je třeba poznamenat, že bublinky u takové solární plachty udržují plachtu nad vodní hladinou, takže neklesne ke dnu a právě takto je voda spolehlivě chráněna a udržována. Bazénové plachty jsou tedy spolehlivým pomocníkem.

Zimní plachty patří rovněž do skupiny kvalitních plachet, které chrání nechtěnýcm pádům do prázdného bazénu, protože v zimě je vypuštěný. Obsahují ocelová lanka nebo jiné výztuže, které tomuto pádu zabraňují, nebo jej alespoň zmírňují. Musejí být ale vyrobeny z velmi odolného materiálu, který zdolá mrazivé zimní teploty a tíhu sněhové nadílky. 

Atypický bazén

Ani nestandardní tvar zahradních bazénů není dnes překážkou proto, aby byla zhotovena plachta přesně podle požadavků zákazníka. Postačí, když si člověk objedná služby odborníků, kteří se touto činností zabývají. Technik takové firmy přijde na místo, zaměří bazén, načrtne si jeho tvar a pak už jen majitel očekává za několik málo dnů hotovou plachtu. K ní je také možné objednat si doplňující komponenty, jako jsou kotvící kolíky, napínací gumy nebo různě veliká odtoková sítka a filtry.


Pro udržení čisté vody v bazénu je vhodné pořídit bazénovou plachtu zde.


- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články