3.5 C
Brno
Úterý, 26 listopadu, 2024

Trend jménem fast fashion: jak fungují tyto řetězce?

Redakce doporučuje

Dodavatelský řetězec rychlé módy je typem dodavatelského řetězce módy, kde můžete získat nejnovější oblečení, které se řídí nejnovějšími trendy na přehlídkových molech. Tento typ módy je v podstatě termín, který používají současní prodejci módy, aby uspokojili potřeby své klientely – potřebu sehnat nejnovější módní oblečení. Jedná se o metodu, díky níž se nové modely dostávají z přehlídkových mol do obchodů v co nejrychlejším čase.

Kolekce představené v dodavatelském řetězci rychlé módy obvykle vycházejí z nejnovějších a nejnovějších trendů prezentovaných na týdnu módy. Jak už možná víte, na Týdnu módy představují téměř všichni renomovaní návrháři své nové modely pro různé sezóny. Obvykle jsou tyto oděvy pro běžné kupující příliš drahé. Proto se módní obchody a řetězce, jako jsou Zara a H&M, naučily zpřístupnit tyto trendy široké veřejnosti.

Filozofii poskytovat trendy z přehlídkových mol rychle a za přijatelnou cenu umožňují obrovské a oblíbené obchodní řetězce Zara a H&M (jak již bylo zmíněno) a mimo jiné také Topshop a Peacocks. Tyto značky jsou pod patronací mnoha spotřebitelů po celém světě. Přestože se její koncepce čas od času setkává s kritikou, mnozí tento typ módy stále uznávají a považují za velkou inovaci pro módní průmysl.

Některé kontroverze spojené s rychlou módou

Každý dodavatelský řetězec rychlé módy se již mohl tu a tam setkat s negativní kritikou. Některé z nich jsou uvedeny zde. Podívejte se, zda těmto kritikám stojí za to věřit a ztrácet kvůli nim spánek.

Levné oblečení se obvykle vyrábí bez vysoké kvality. existují skupiny, které přinášejí argument, že oblečení vyrobené v rámci tohoto módního konceptu se vyrábí bez účinné kontroly kvality. Podle těchto skupin by společnosti nabízející oděvy v rámci rychlé módy dělaly vše pro to, aby snížily výrobní náklady. Pokud se však na to podíváte blíže, tyto společnosti raději nebudou riskovat, že by ohrozily pověst své značky tím, že by nabízely oblečení nízké kvality.

Pokud jste si všimli, značkové oblečení má tak vysoké ceny, protože se v podstatě jedná o značkové oblečení. Koupit si značkové oblečení znamená koupit si jméno. Nákupem oblečení z butiku s rychlou módou můžete skutečně dosáhnout vzhledu, který předpokládají modelky z přehlídkových mol, aniž byste utratili mnoho peněz. Důležité je také používat dobré a kvalitní produkty – pokud použijete Kosmetikomat slevový kupon nebo Svetkadernictvi slevový kód můžete nakoupit takové kvalitní produkty za výhodné ceny.

Princip tohoto typu módy není praktický. rychlá móda je spojena s konceptem výměny a přehlížení oblečení. Mnoho módních nadšenců by rádo obměnilo svůj šatník vždy, když se mění roční období. Někteří z nich by tedy běžně vyměnili část svého oblečení za nové nebo se starého oblečení úplně zbavili. Koneckonců, jakmile přijdou nové módní trendy, jsou již mimo sezónu. Nemusí to však nutně znamenat, že tento typ módy je zastáncem plýtvání prostředky a nepraktičnosti. Je výsadou kupujícího, aby si svého oblečení nevšímal, a nakonec ani dodavatelský řetězec rychlé módy by své kupující nepodporoval v tom, aby vyhazovali kus oblečení, který nese jméno jejich značky.

Švédský hráč, společnost H&M, nabízela obchody s hotovým oblečením – zásobené módními kolekcemi za rozumné ceny. Její úspěšnou strategií byl vlastní slogan „móda a kvalita za nejlepší cenu“, inovativní design, rozumné ceny a kompetentní logistika. Tým 100 módních návrhářů se sídlem ve Stockholmu zajišťoval, že nic nebylo napodobeno z přehlídkových mol. Inspiraci čerpají především z pouličních trendů, filmů, časopisů a výstav. Působivé je, že se návrhy dostanou na pulty obchodů během 2-3 týdnů. Díky spolupráci H&M s vysoce postavenými návrháři Karlem Lagerfieldem a Stellou McCartney jsou celé kolekce dostupné masám lidí za nižší ceny. Důležité je také dobře vypadat, nebo se tak alespoň cítit. S tím vám pomůže Ketodiet slevový kupon, což je skvělý doplněk stravy pro optimální postavu. Tuto strategii podporují obrovské reklamní kampaně, které snadno konkurují velkým značkám.

Ve světě plném reklam a propagačních akcí existuje jeden obchod, který se rozhodl neutrácet za reklamu ani korunu – „Zara“, křídlo největšího, rychle se rozvíjejícího a nejúspěšnějšího evropského prodejce módního oblečení, společnosti Grupo Inditex. Dalšími oblíbenými obchody podobného řetězce jsou Massimo Dutti, Bershka a Pull and Bear. Inditex provozuje svou činnost prostřednictvím více než dvou tisíc obchodů v 56 zemích. První obchod Zara byl otevřen v roce 1975 v La Coruni v Galicii a v současné době provozuje více než čtyři sta vlastních obchodů po celém světě. V předchozích pěti letech zaznamenala meziroční nárůst tržeb o 25 procent.

Zara provozuje vlastní návrhářskou a výrobní jednotku ve španělské La Coruni, která vede zrušení velkých out-sourcingových operací, podobně jako H&M ve více než devíti stech firmách. Je moderní, nabízí aktuální životní styl a zároveň standardní řady oblečení pro muže, ženy i děti. Zara nabízí radikální oděvy za rozumné ceny, ne však špičkové kvality, které vydrží jen několik sezón.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články