0 C
Brno
Středa, 30 listopadu, 2022

Když obklady a dlažby vyhovují vkusu muže i ženy

Redakce doporučuje

Říká se, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. A proto se v mnoha životních situacích málokdy shodnou. Dokonce i při zařizování interiéru se někdy partnerům může zdát, jako by byl každý z jiné dimenze. To byl, nadneseně řečeno, i případ paní Lenky ze Znojemska. Přesto s manželem našli kompromis a výsledkem je dokonale sladěný interiér, který by mohl mít čestné místo v prestižním časopisu o bydlení. V domě se prolíná vkus obou manželů. Celému interiéru rekonstruovaného domu kralují keramické obklady a dlažby v imitaci mramoru, dřeva a kovu nebo obklady v retro stylu. Veškeré obklady a dlažby do koupelny, kuchyně a obývacího pokoje manželé pořídili online. Jak jsou s výběrem z pohodlí svého domova spokojení? A jak hodnotí údržbu vybraných obkladů a dlažeb?

Vítejte na fotografické prohlídce interiéru domu manželů ze Znojemska, kteří si veškeré keramické obklady a dlažby do koupelny, kuchyně a obývacího pokoje vybrali online. Paní Lenka nejdřív zkusila napsat na online chat společnosti M.B.KERAMIKA, který funguje 7 dní v týdnu. Online specialistka se jí okamžitě začala věnovat. Obklady a dlažby v různých designech si mohla pečlivě prohlédnout tak, jako by osobně navštívila jedno ze studií firmy.

Středobodem koupelny je keramická imitace mramoru v kombinaci s imitací kamene, obývacímu pokoji a kuchyni dodává hřejivý a luxusní nádech dlažba imitující dřevo. Prostor za kuchyňskou linkou zdobí designový bílo-zlatý obklad s puncem starých časů. Na krbu je položena trendová dlažba v imitaci kovu.

Jak se manželům nákup online zamlouval? „Lépe jsem zvolit nemohla. Paní specialistka mi na každou otázku dovedla během chvilky odpovědět a poslat mi buď fotku, katalog nebo i video dlažby a obkladů, které mě zaujaly. Po telefonu jsme spolu probíraly výhody i nevýhody dlažby i obkladů, jak se jednotlivé keramické imitace budou čistit nebo jaká spárovací hmota by byla nejlepší do kuchyně. Řešily jsme vše, o čem člověk přemýšlí, když dělá rekonstrukci. Pomohla mi ujasnit si, co vlastně chci,“ popsala průběh komunikace paní Lenka s tím, že do tří týdnů již měla vybrány obklady a dlažby do celého domu, online specialistka zajistila dopravu až k ní domů.

Kuchyň je doslova a do písmene splněným snem majitelky. Za kuchyňskou linkou jí dělají radost designové obklady z keramiky s názvem Trend. Mají formát 20×20 cm a povrch v lesku. V kombinaci s bílou kuchyňskou linkou ve venkovském stylu a velkým retro sporákem navozují tyto obklady nostalgickou atmosféru. Majitelka se dle svých slov cítí při vaření jako v zámecké kuchyni a z obkladů má radost pokaždé, když se na ně podívá.

Jak je spokojena s údržbou bílo-zlatých obkladů, které mají výrazný reliéfní povrch? „Byla jsem odhodlána každý den leštit, protože jsem se do těchto retro obkladů prostě zamilovala a musela je mít. Ale není to vůbec potřeba. Obklad stačí nastříkat čisticím prostředkem a setřít utěrkou z mikrovlákna. Navíc mi online specialistka doporučila epoxidovou spárovací hmotu, která se nešpiní, ani když smažím a vařím,“ zhodnotilapaní Lenka.

Zatímco kuchyně dokonale splňuje představy paní Lenky, koupelna vyhovuje zejména gustu jejího manžela. Ten si přál mít mramorovou koupelnu s nádechem luxusu. Na podlaze koupelny je položena velkoformátová dlažba imitující kámen Bela ve formátu 60x120cm, stěny zkrášluje velkoformátový obklad Posh v imitaci mramoru v rozměru 25×85 cm. Luxusní design koupelny umocňuje také vybavení – stylová modro-zlatá umyvadla na desku, baterie, sprcha či vana do prostoru a další příslušenství.

Jak paní Lenka uvedla, společně s online specialistkou se snažila najít do koupelny dlažbu a obklady, které budou splněným snem jejího manžela. „Detaily nechal na mně, já se usilovala najít keramické imitace mramoru, které se mu budou líbit, včetně vany, sprchy, baterie, umyvadla a dalšího příslušenství. Společně jsme zvolili černo-bílou kombinaci koupelny. Velké formáty obkladu a dlažby působí luxusně. A hlavně se lépe čistí než menší kachličky, protože mají méně spár. To je pro mě důležité. Čím méně času strávím úklidem dlažby a obkladů, tím více času mohu věnovat třeba koupeli ve vaně,“ usmála se paní Lenka.

A jak vypadá obývací pokoj manželů ze Znojemska? Má atributy, které se líbí oběma. Na podlaze je položena dlažba imitující dřevo s názvem Life, která plynule přechází do otevřené kuchyně. Dlažba má rozměr 20×120 cm a na pohled i na dotek vypadá jako pravé dřevěné podlahy. I díky pokládce do stromečku připomíná parkety, má tak trochu retro design a zároveň, v kombinaci se stylovým nábytkem, i luxusní šmrnc.

S manželem jsme si uvědomili, že v obývacím pokoji se budou často pohybovat naše děti. Navíc máme domácí mazlíčky a často k nám chodí návštěvy. Ve srovnání se dřevem zvítězila snadnější údržba dlažby, která i v kombinaci s podlahovým topením vyhrává vždy,“ zdůvodnila rozhodnutí pro dlažbu imitující dřevo paní Lenka.

Na krbu v obývacím pokoji je jako obklad položena stylová dlažba Ionic imitující kov. Paní Lenka chtěla na krb obklad, který bude barevně ladit s obklady v kuchyni. A zároveň si přála, aby byl obklad více „pánský“ a lahodil oku i duši jejího manžela, protože kuchyň splňuje zejména její požadavky na design. „Manžel rád pracuje s kovem, tak jsem věděla, že keramická imitace kovu bude na krb ideální,“ doplnila paní Lenka.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články