0 C
Brno
Středa, 30 listopadu, 2022

Matrace aneb kdy je nejvyšší čas na jejich výměnu

Redakce doporučuje

Věřte tomu nebo ne, lidé tráví třetinu svého života spánkem. I když si někteří z nich tuto skutečnost často uvědomují, nechce se jim za matraci utrácet peníze. Ale peníze vynaložené na kvalitní matraci vám však nejen ušetří nadměrné náklady na zdravotní péči, ale také přispějí k tomu, že budete spokojenější, jelikož i vaše psychické zdraví bude odolnější. Proč je nejvyšší čas na výměnu matrace?

Roztoči ve staré matraci

Stará matrace ve vaší ložnici přispívá k vytváření alergií. Představte si stovky roztočů usazených uvnitř matrace, která každou noc pohlcuje odumřelé kožní buňky, tělový olej a prachové částice. To je doslova ráj pro roztoče! A víte, že roztoči jsou hlavní příčinou astmatu a mnoha kožních alergií? Mezi běžné příznaky alergií na roztoče patří pupínky, suchá kůže, ucpaný nos a rýma. Staří lidé, děti nebo kdokoli se slabým imunologickým systémem jsou tak vystaveni většímu riziku. Je tedy potřeba vyměnit matraci, pravidelně ji čistit a používat i chrániče matrací.

Bolesti z proležené matrace

Kdykoli si lehnete na staré a proležení matraci do určité polohy po dlouhou dobu, nevyvážená gravitace směrem dolů a odpor matrace směrem nahoru mohou na vašem těle vytvořit tlakové body. Výsledkem je, že vás klouby při jejich pohybu bolí. Spánek na takové matraci často způsobuje také bolesti dolní části zad, kyčlí a krku. Kvalitní matrace poskytuje vašemu tělu náležitou podporu a zajišťuje zdravé držení těla a správné zakřivení páteře.

Stará matrace a nekvalitní spánek

Správná matrace zlepšuje kvalitu vašeho spánku a překvapivě se také po probuzení cítíte obklopeni pozitivní energií. Spánek na staré a nepohodlné matraci může vést k nahromadění stresu. Pokud budete i nadále mít nedostatečný spánek, způsobí to vážné následky. Může se u vás objevit zvýšená úzkost nebo napětí. Dlouhodobý stres a poruchy spánku vedou k depresi nebo jiným psychologickým problémům. Kvalitní matrace poskytuje klidný spánek, který snižuje stres. 

Není tedy právě teď čas na nákup nové matrace?

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články