3.5 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Jak pracovat přes pracovní agenturu radí 123jobs media

Redakce doporučuje

Je hned několik způsobů, jak si najít práci k obživě. Někdo má velký talent a kopec štěstí k tomu, když už během studií narazí na dobrého zaměstnavatele, u kterého prvně započne brigádu, následně stáž a po absolvování zkoušek u něj pracuje na trvalo. Někdy si i sami zaměstnavatelé vybírají mezi studenty ty nejlepší, které osloví s lukrativní nabídkou práce. Jenže mnozí z nás si musí zaměstnání hledat sami. Buď rozhodíme sítě přes rodinu a známé a čekáme na úlovek nebo se vydáme hledat na vlastní pěst. Pokud se vám ani tak nepodaří uspět, kroky vás zavedou do pracovní agentury. A vy si pak budete vyčítat, že jste to měli udělat již dávno.

Tipy a rady poskytla společnost 123jobs media s.r.o., e-commerce developer pracovních portálů a náborových aplikací v Česku i zahraničí. Pokud hledáte novou práci v cizině vyzkoušejte job portály MyJobsi.de pro Německo, MyJobsi.at pro Rakousko, MyJobsi.ch pro Švýcarsko, MyJobsi.pl pro Polsko, MyJobsi.co.uk pro Velkou Británii a MyJobsi.com pro Spojené státy americké.

Jak funguje pracovní agentura

Tyto agentury mají totiž sami rozhozeny sítě a brouzdají mezi firmami jako žralok v oceánu. Hned uloví volné pracovní místo a nabídnou je nějaké své menší rybě. Tím, že se přihlásíte pod pracovní agenturu získáte řadu výhod. Existují i nějaké nevýhody? Samozřejmě, že ano. Každá mince má dvě strany a tady tomu není jinak.

  • Pracovní agentura je zprostředkovatel práce, který má povolení od úřadu práce k tomuto výkonu. Má pod sebou evidenci uchazečů o práci, kterým se snaží najít vhodné umístění. Na základě jejich životopisů je pak pozve na určitý pohovor a pokud se zalíbí i zaměstnavateli je ruka v rukávu a pozice je obsazená.
  • Další možností, jak s ní spolupracovat je pravidelně kontrolovat její nabídky pracovních pozic. Ty vypisuje na svých stránkách. Nemusíte se tedy do ní ihned zapisovat, ale až vás něco osloví, zkontaktujete se s personalistou dané agentury a domluvíte se na postupu.
  • V poslední řadě pracovní agentury využívají sami zaměstnavatelé, kteří přes ně nabírají do svých řad nové zaměstnance. Díky evidenci uchazečů totiž mohou vybrat toho nejkvalifikovanějšího a oslovit jej.
- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články