3.5 C
Brno
Pondělí, 28 listopadu, 2022

Bezpečné a pohodlné odemykání dveří bez klíčů

Redakce doporučuje

Mechanické klíče jsou osvědčená klasika, ale občas s sebou přinášejí také problémy. Pokud jste někdy ztratili klíče, pak víte, že výměna zámku a všech klíčů není příjemná ani levná záležitost. Dvojnásob to platí pro domácnosti s dětmi, které často ztrácejí klíče. Potom náklady rychle narůstají a rodičům dochází trpělivost. Ale ruku na srdce, kdo z nás alespoň jednou neztratil klíč, a nebo ho alespoň nezapomněl doma? Starosti i zbytečné náklady Vám ušetří elektronické přístupové systémy, které místo klasického klíče využívají jejich elektronickou variantu.

Přístupové systémy na čip

Nejrozšířenější jsou elektronické přístupové systémy ovládané čipy. Jejich hlavní výhodou je okamžité vyřešení problémů se ztrátami klíčů. Ztracenému čipu můžete sami velice snadno okamžitě zrušit platnost a stejně jednoduše během pár sekund nastavit přístupová práva novému. Čipy mohou mít klasickou podobu přívěšku na klíče nebo karty, případně mohou být umístěné v plastovém náramku, což je ideální řešení například pro děti, seniory či sportovce a nebo mohou být schované v malé samolepce na mobil.

Odemykání dveří pomocí aplikace na telefonu

V současnosti je na vzestupu odemykání prostřednictvím aplikace ve smartphonu. Narozdíl od klíčů telefon kontrolujeme neustále a zřídka kdy jej proto zapomeneme doma. Aplikace navíc obvykle umožňuje také snadnou správu systému a nastavování či sdílení přístupových práv.

Odemykání dveří dálkovým ovládáním

Další variantou je odemykání dálkovým ovladačem, které je oblíbené nejen u seniorů. Pro všechny, kteří chtějí z domu odcházet s prázdnýma rukama, je pak vhodné odemykání dveří zadáním kódu na klávesnici nebo otiskem prstu. I v těchto případech vždy platí, že přístupová práva lze jednoduše dle potřeby nastavovat, měnit i rušit.

Pro jaký systém se rozhodnout?

Většina současných systémů nevyžaduje žádné složité zásahy do dveří či stavební úpravy – nejčastěji se pouze vymění stávající zámek, cylindrická vložka či dveřní kování za elektronickou variantu nebo se na zeď nainstaluje klávesnice nebo čtečka. Běžně dostupná jsou řešení s vlastním napájením, díky kterým nejsou nutné žádné rozvody kabeláží.

Pokud uvažujete o elektronickém přístupovém systému kontaktujte zkušenou firmu KLÍČOVÉ CENTRUM, která je odborníkem na zabezpečení objektů. Nabízí prohlídku objektu a doporučí pro Vás optimální řešení zabezpečení na míru. Zajistí také odbornou instalaci zařízení, jeho zprovoznění i následný servis.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články