14.9 C
Brno
Středa, 7 června, 2023

S vhodnou postelí nemusí být ani malý byt velký problém

Redakce doporučuje

Majitelů malých bytů a garsonek přibývá. Není se ani čemu divit, jelikož větší bydlení dnes stojí opravdu raketu a na to každý nemá. Cena rozměrově nepříliš atraktivních bytů je sice pořád docela nízká, avšak to je také jejich jediná výhoda.

Nedostatek prostoru k obývání může mnoha lidem vadit, nicméně existují možnosti, jak si i malé obydlí alespoň trochu přifouknout. Když pomineme bourání stěn, jedinou další možnou alternativou je vnitřní vybavení.

Čím méně nábytku, tím lépe

Malý byt není z pochopitelných příčin možné vybavit stejně jako rozlehlou domácnost. Ono by ty věci nebylo ani kde dát. Proto musí být člověk v tomto případě maximálně praktický, což znamená hlavně omezení nábytku na minimum.

Stůl a nějaká ta skříň jsou nezbytné, avšak například sedačky je možné adekvátně nahradit. Kdo má rád asijský styl, spokojí se s rohožemi. Ty jsou levné a víceméně vůbec nezavází. Sedací vaky jsou o něco dražší a rozměrově výraznější, ovšem i ty jsou daleko kompaktnější než standardní křesla.

Jako bonus jsou navíc mnohem více ergonomické. To znamená, že se dokáží přizpůsobit výšce, váze i konturám uživatele a poskytnout mu maximální pohodlí ve správné pozici.

Co se nábytku týče, je potřeba rovněž vyřešit i postel. Jistou možností je koupit pohovku s lůžkem, případně je možné si nechat vyrobit mezipatro a spát blíže ke stropu. Asi tou nejelegantnější alternativou je pak sklápěcí postel.

Do bytu zapadnou skvěle

Jak vertikální sklápěcí postel, tak i horizontální sklápěcí postel jsou maximálně praktické a zabírají zcela marginální množství prostoru. Víceméně jsou velké zhruba jako menší skříň, což rozhodně není žádná katastrofa.

Ve dne, když je postel ve sbaleném stavu, vypadá velice nenápadně, skoro až neviditelně. Od standardní komody je většinou k nerozeznání. Navečer, když se zařízení spustí dolů, pak může fungovat jako klasické lůžko.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články