0 C
Brno
Středa, 30 listopadu, 2022

Malíři pokojů znají moderní styl

Redakce doporučuje

Bydlíte v malém bytě a chtěli byste ho udělat prostornějším a modernějším. Na velkou renovaci s přestavbou ale není čas a rozpočet je omezený? Existují způsoby, jak mít ze zašedlého bytu moderní a útulný domov s malým a nevelkými náklady. Stačí, když člověk osloví profesionální malířskou firmu a má v podstatě vyhráno! Malíři totiž jsou dnes v určitých okresem doslova nedostatkové zboží a jejich práce je velmi žádána. Lidé totiž rádi mění svůj interiér docela často a vzhledem k tomu, že chtějí mít malý či velký byt dokonalý po všech stránkách. Malíři a jejich služby se určitě hodí.

Proč využít právě malíře pokojů

Malování bytu je sice někdy zábavné, ale laik a neodborník by se do takové práce pouštět určitě neměl. Možná se zdá malování pokojů jako jednoduchá práce, ale to jen na první pohled. Na ten druhý je třeba vše dobře připravit a to nejen samotnou místnost či byt, ale především stěny. Profesionální malíři tak mají mnoho zkušeností a dobře ví, jak svou práci dělat zodpovědně a poctivě. Výsledek pak určitě stojí za to. Mohou také poradit se správným výběrem vhodného odstínu a také vhodného druhu barvy do dané místnosti. Navíc jsou jejich služby doplněny také o závěrečný úklid, který není moc v oblibě a ušetří to tak spoustu času majiteli bytu. Každopádně na otázku, proč využít malíře pokojů je jednoznačná odpověď: mají zkušenosti, ví si rady v dané situaci, ušetří majiteli bytu čas a výsledek jejich práce stojí za to.

Malíři mohou poradit s malováním i v případě malého bytu

Malý byt má nejen nevýhody, ale také významné výhody. Co se týká úklidu, je malý byt skvělé řešení. Ovšem aby se i malý byt mohl optimálně zvětšit, lze to udělat i pomocí barev. Obecně platí, že zvětšit místnost lze pomocí světlých odstínů barev. Je to vhodné designové řešení. Také strop by měl mít světlou barvu, zejména bílá je vhodná. Tuto zásadu podporují i profesionální malíři, protože  tento malý trik zahrnuje strop ve vizuálním vnímání místnosti jako jediného prostoru bez ostrého, jakoby odříznutého, rozdělení na horní a dolní část. Na rozdíl od stropu by podlaha neměla odpovídat barvě stěn. Je lepší, aby to bylo jasné a výrazné, ale ne kontrastní.

V čem ještě odborníci poradí?

Malíři jsou profesionálové ve svém oboru a o jejich služby je velký zájem. Mají fantazii, barvám rozumí a mohou tak poradit nejen při výběru vhodných odstínů. Velmi důležitá je samozřejmě příprava stěn před malováním. Jak budou stěny připraveny, tak bude vypadat výsledek malování. Malíři doporučují stěny očistit od prachu, odstranit staré tapety a dokonce i starou malbu. Některé stěny totiž jsou natřeny již po několikáté a tak je vrstva malby několikanásobná. Mohlo by se pak stát, že by se malba jednoduše sloupala a tak by malování bylo zcela zbytečné.

 Dalším krokem je použití základního nátěru. Je to nutné, aby barva a opravný tmel při aplikaci na zeď lépe přilnuly. Natřít stěnu není obtížné, stačí předem připravený základní nátěr aplikovat válečkem a zajistit, aby se na zdi nevytvářely šmouhy. Dokonale rovná a hladká stěna je optimální základnou pro aplikaci absolutně jakýchkoli dokončovacích materiálů. Na tomto základě budou tapety, dekorativní omítka a barva vypadat skvěle.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články