3 C
Brno
Čtvrtek, 1 prosince, 2022

Čím si vylepšit zahradu a co by na zahradě nemělo rozhodně chybět?

Redakce doporučuje

K velké radosti malých i velkých dětí tu je po roce opět jednou sezóna zahradních her. Zařizujete zahradu pro své první děťátko nebo se jen poohlížíte po vylepšeních? Ať tak nebo tak, máme pro vás pár tipů, co na zahradě rozhodně nesmí chybět.

Základní vybavení pro každou zahradu

Nejprve se koukneme na pár základních věcí, které na zahradě rozhodně nesmí chybět a užijí si je jak děti, tak dospělí.

První v řadě je samozřejmě zahradní houpačka. Houpačka potěší člověka ať už je mu 5 let nebo třeba i 55. Pro děti se jedná o suprovou hru, která rozvíjí jejich motoriku a pro dospělé zase o parádní návrat do dětství. Aspoň na těch pár chvilek si na houpačce povolí být infantilní i ten nejdůležitější pan inženýr – aspoň, když se zrovna nikdo nekouká.

Zahradní houpačka na zahradě opravdu chybět nesmí, a to i když se na vaší zahradě děti nepohybují.

Pokud děti máte, rozhodně by vám nemělo na zahradě chybět pískoviště, které rozvíjí kreativitu i schopnost spolupráce (alespoň pokud si na něm hrají i děti od sousedů).

A pokud se chcete opravdu vytáhnout, vytvoření takové opičí dráhy z vaší zahrady udělá splněný sen každého malého i velkého dobrodruha.

Nezapomeňte ani na vodní prvek

Další důležitou součástí zahrady – ať už na ní tráví většinu času děti či dospělí – je vodní prvek. Může jít klidně o bazének. Pokud si však můžete dovolit alespoň koutek prostoru věnovat malému přírodnímu jezírku, vaše zahrada se mžikem promění v neodolatelně kouzelné místo, ve kterém si můžete dopřát dokonalé okamžiky čistého relaxu.

Přespávání na zahradě – zkuste stan i hamaku

Přespávání pod širákem také není zábava čistě jen pro děti. Není nad to usínat s oblohou plnou hvězd nad hlavou a probouzet se do kapek ranní rosy… a kvůli tomu nutně nemusíte vyrážet na několikadenní túru. Stačí si mezi stromy roztáhnout hamaku a užijete si kombinaci dokonalého pohodlí a bezpečí domova spolu alespoň s troškou toho venkovního dobrodružství.

Pro děti jsou samozřejmě letní noci pod širákem naprosto jasnou volbou. Ať už budou spát jen tak na karimatce, pod stanem či v hamace, půjde o večery, na které jen tak nezapomenou.

Domeček pro skřítky v létě, domeček pro zvířátka v zimě

Popusťte uzdu své kreativitě. Vytvořte si s dětmi na zahradě domeček pro skřítky a víly! Použít můžete jakékoliv přírodní materiály a vytvořit jim domeček jako z pohádky.

Přitom nemusí jít pouze o hravou dekoraci, ale i užitečnou součást zahrady. Pokud na podzim přidáte pítko a popadané listí, může se takový skřítčí domeček stát obratem domečkem pro ježky.

Nebo ho můžete už rovnou postavit s krmítkem, které v chladnějších měsících nakrmí hladové ptáčky. Fantazii se skutečně meze nekladou!

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články