3 C
Brno
Čtvrtek, 1 prosince, 2022

5 způsobů, jak přivítat na zahradě jaro

Redakce doporučuje

I když o sobě ještě zima dává vědět, pomalu se blíží jarní počasí. Víte, jak si užít příchod jara na zahradě? Poradíme vám, jak přivítat první paprsky slunce a užít si příjemné chvíle s blízkými. Nemusíte nikam cestovat, abyste si vychutnali jaro v přírodě.

1) Příprava na sázení

Mezi únorem a březnem je ideální doba, kdy můžete doma předpěstovat rostlinky, které půjdou po odeznění mrazíků ven. Připravte si rajčata, papriky a další oblíbenou zeleninu, kterou následně přesadíte do venkovních klasických nebo vyvýšených záhonů. Případně přesuňte ven květináč a nechte rajčata pnout na terase.

2) Úklid zahrady

I když tuto činnost většina z nás odkládá, pusťte se do úklidu zahrady. Spojte to s úklidem garáže, předzahrádky a také terasy. Nebojte se ani umývání oken, obzvlášť, bydlíte-li u rušné cesty nebo například u pole. Budete překvapeni, jak váš interiér, ale i exteriér prokoukne.

3) Rekonstrukce terasy

Naplánujte si rekonstrukci terasy, která chytře zvětší váš menší obývací pokoj. Na terasu se hodí posezení, prostor pro cvičení, ale také například koutek s hračkami pro děti. Oceníte i venkovní krb, kde se dá pohodlně topit dřevěnými bukovými briketami, případně briketami z míchaného dřeva, jako v pohodlí svého domova.

4) Venkovní kuchyň

Ukliďte také venkovní kuchyň, kterou už na jaře můžete připravit k pravidelnému grilování a akcím s přáteli. Je na vás, zda využijete stálé venkovní ohniště, krb nebo prostorný gril. Kromě dřeva využijte kvalitní bukové dřevěné brikety, které jsou skladnější a navíc mají vyšší výhřevnost.

5) Jarní aktivity

Věnujte se jarním aktivitám v přírodě. Mezi takové patří například procházky po okolí, poznávání nových míst, ať už je to rozhledna nebo třeba studánka v blízkém lese. Na zahradě si s dětmi zahrajte fotbal nebo si vytvořte klidný a meditační koutek. Jaro přivítáte i tvořením dekorací z přírodnin nebo sbíráním bylinek. Vyzkoušejte také geocaching nebo malování na kameny, které mohou zdobit i vaši zahradu.

- Advertisement -magazin

Už jste četli?

- Komerční sdělení -pr clanky

Nejnovější články